ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Євросоюз повністю відмовиться від російських нафти й газу до 2027 року

Велика Епоха
Установка підготовки нафти на Ярактинському нафтовому родовищі в Іркутській області, Росія, 10 березня 2019 року. (Vasily Fedosenko/Reuters)

Високопосадовець Європейського союзу заявив у вівторок, що ЄС планує скоротити імпорт російської нафти та газу до нуля до кінця 2027 року. Лідери ЄС продовжують обговорювати кроки щодо прискореного скорочення залежності регіону від російських енергоносіїв.

Комісар ЄС з економіки Паоло Джентілоні заявив італійській щоденній газеті Il Messaggero в інтерв'ю, опублікованому у вівторок, що Європейський союз прагне скоротити свою залежність від російських нафти та газу на дві третини до кінця цього року та повністю відмовитися від них до кінця 2027 року.

Зауваження Джентілоні вносять більше ясності щодо термінів, в які держави-члени ЄС мають відмовитися від російських енергоносіїв, оскільки у попередніх заявах ЄС про поступову відмову від російського викопного палива ставилася мета «задовго до 2030 року».

Його зауваження також прозвучали наступного дня після того, як глава ЄС із зовнішньої політики Жозеп Боррель заявив, що держави-члени блоку ще не отримали достатньої підтримки, щоб запровадити повне ембарго на імпорт російських нафти та газу.

«Наразі у нас у ЄС немає єдиної позиції з цього питання», — цитує Борреля німецька газета Die Welt.

Боррель додав, що, на його думку, блок, зрештою, зможе скоротити свою залежність від російських енергоносіїв і тим самим позбавити Кремль основного джерела доходів.

«У якийсь момент це станеться, і тоді Росія болісно відчуватиме, що доходи від нафтогазового бізнесу втрачаються», — сказав він.

За даними Всесвітнього економічного форуму, обсяг імпорту енергоносіїв із Росії до ЄС у 2021 році становив 108 мільярдів доларів.

Хоча всі держави ЄС зробили кроки зі скорочення імпорту російського викопного палива, це мало вплинуло на доходи Москви від експорту сирої нафти, оскільки азійські країни продовжують скуповувати дешеву російську нафту, яка не потрібна європейським покупцям.

Згідно з аналізом Bloomberg, експорт сирої нафти з російських портів різко зріс останніми тижнями, при цьому доходи Кремля від експортного мита на сиру нафту зросли на 25% за тиждень, що закінчився 22 квітня.

За оцінками Bloomberg, за останній тиждень постачання сирої нафти принесли Росії близько 232 мільйонів доларів доходу, що на 46 мільйонів доларів більше, ніж попереднього тижня.

Європа дуже залежить від Росії у своїх енергетичних потребах.

За даними Європейської комісії, у 2021 році частку російського експорту припадало понад 40 відсотків загального споживання газу в ЄС, 27 відсотків імпорту нафти та 46 відсотків імпорту вугілля.

У 2021 році енергоносії склали 62 відсотки від загального обсягу імпорту ЄС із Росії.

За матеріалами The Epoch Times USA