ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Польща просить у Брюсселя фінансування для українських біженців

Велика Епоха
Матеуш Моравецький (Getty Images)

Варшава просить Європейський Союз додаткові кошти для фінансування зусиль з приймання мільйонів українських біженців. Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що Брюссель досі не запропонував Польщі "жодного цента" на утримання цих біженців, повідомляє Agerpresз посиланням на інформаційне агентство DPA.

Польський прем'єр-міністр також заявив, що Польща лікує поранених українських солдатів і відкрила свої "двері та серце" для більш ніж 2,5 мільйона біженців з України.

Польська прикордонна поліція оголосила у вівторок, що Польща прийняла близько 2,96 мільйона біженців з України, яка з 24 лютого перебуває під російським тиском.

За словами Моравецького, Польща хоче справедливого відношення, додавши, що Туреччині було виділено мільярди євро під час останньої хвилі біженців і що тепер його країна заслуговує на допомогу ЄС.

Щодо залежності Європи від російського газу Моравецький повторив, що Варшава неодноразово попереджала Німеччину про газопроводи з Росії, але її поради були проігноровані.

У середу Росія припинила постачання газу до Болгарії та Польщі на тій підставі, що вони не оплатили свої постачання в рублях, як того вимагав Путін.