ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Корейські компанії прискорюють створення багатопрофільних виробництв для зниження залежності від Китаю

Велика Епоха
Стенд LG New Energy на виставці Battery Energy Storage, що проходила у Південній Кореї у червні 2021 року. (Jung Yeon-Je/AFP)

Зіткнувшись із тиском на глобальний ланцюжок постачань, викликаним зростанням цін на сировину та поганою логістикою, великі корейські компанії прискорили розширення своїх виробничих баз у всьому світі, щоб скоротити надмірну залежність від Китаю.

Російсько-українська війна змінила картину світу, а жорстка політика Пекіна щодо COVID-19 змусила міжнародне співтовариство реструктурувати ланцюжки постачань.

Південна Корея багато в чому залежить від Китаю, і будь-який збій в економіці КНР значною мірою може вплинути на економіку Південної Кореї. Щоб знизити такі ризики, корейське суспільство почало активно створювати виробничі бази у світі.

Так, у березні цього року компанія Hyundai Motor завершила будівництво свого заводу з виробництва автомобілів в Індонезії та розпочала там масове виробництво гібридного автомобіля Hyundai Ioniq. Цей завод став першим автомобільним заводом Hyundai Motor у Південно-Східній Азії.

Компанія Hyundai Motor Group також заявила, що інвестує 300 мільйонів доларів США у свій завод в Алабамі (США) для виробництва екологічно чистих транспортних засобів. Це частина анонсованого у травні минулого року інвестиційного плану компанії, згідно з яким до 2025 року вона інвестуватиме у свої заводи на території США 7,4 мільярда доларів.

У листопаді минулого року інша велика південнокорейська компанія Samsung Electronics підтвердила, що витратить 17 мільярдів доларів США на будівництво другого заводу із виробництва напівпровідникових пластин в американському штаті Техас. Будівництво розпочнеться вже у першій половині цього року. Запуск серійного виробництва заплановано на другу половину 2024 року.

Також значно активізувалися інвестиції до Північної Америки великого південнокорейського холдингу SK Group. У вересні минулого року компанія оголосила, що інвестує 4,45 мільярда доларів США у спільне з американським автовиробником Ford підприємство з виробництва акумуляторів. Компанія також просуває створення науково-дослідного центру у Північній та Південній Америці.

Південнокорейський консорціум на чолі з компанією LG Energy Solution (до якої також входять LG Chem, LX International, Posco Holdings та інші) цього місяця підписав попередню угоду з індонезійською державною гірничодобувною компанією Antam та компанією IBC, що займається інвестиціями у виробництво акумуляторних батарей. Згідно з договором, на створення виробничо-збутового ланцюжка в Індонезії планується інвестувати близько 9 мільярдів доларів США. Очікується, що цей проєкт знизить ризик коливань цін на сировину та зменшить залежність від Китаю.

Індонезія є світовим лідером як із запасів, так і з видобутку нікелю, ключового матеріалу для акумуляторів. Корейські акумуляторні компанії в основному виробляють високонікелеві акумулятори з вмістом нікелю понад 80%. Більшість нікелю Південна Корея імпортує з Південної Америки, Китаю, Австралії та інших регіонів. Останнім часом ціни на нікель та літій різко зросли через вторгнення Росії в Україну та націоналізацію важливих активів у Чилі.

Найбільша компанія з виробництва косметики та інших споживчих товарів LG Household & Healthcare (LG H&H), яка була зосереджена на ринку Китаю, переключає свою увагу на ринки Північної Америки.

Так, 20 квітня компанія оголосила, що придбає американський косметичний бренд The ​​Creme Shop за 120 мільйонів доларів, щоб орієнтуватися на покупців із США. Це найбільша інвестиція та придбання компанії LG H&H за останні два роки.

У березні південнокорейський сталеливарний гігант Posco розпочав будівництво в Аргентині заводу з виробництва гідроксиду літію, інвестувавши в цей проєкт близько 4 мільярдів доларів США.

Гідроксид літію є ключовим матеріалом у батареях електромобілів. Виробляється в основному китайськими компаніями, тому коливання цін на нього залежать від Китаю. Згідно зі статистикою Корейської асоціації міжнародної торгівлі, 83,5% гідроксиду літію, імпортованого корейськими компаніями минулого року, надійшло з Китаю.

Південнокорейський конгломерат Lotte Chemical у січні заявив, що інвестує 3,9 мільярда доларів США у будівництво надвеликого нафтохімічного заводу в Індонезії. Завершити будівництво планується у 2025 році. Очікується, що щорічно завод вироблятиме мільйон тонн етилену, 520 тисяч тонн пропілену (PL), 250 тисяч тонн поліпропілену (PP) та іншу продукцію. У березні Lotte Group оголосила, що її підрозділ у Шанхаї буде закрито.

У січні неподалік Джакарти (Індонезія) було завершено будівництво заводу силових кабелів південнокорейського конгломерату LS Group. Тепер компанія має 12 заводів, розташованих закордоном.

13 квітня Корейський науково-дослідний інститут міжнародної торгівлі та промисловості опублікував звіт, в якому йдеться про те, що основна база світової мережі постачань зараз переміщається з Китаю до Тайваню, Малайзії, Індонезії та інших країн.

За матеріалами Epoch Times