ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

НАТО та союзники готові надавати підтримку Україні протягом тривалого періоду

Велика Епоха
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг виступає на пресконференції перед зустріччю міністрів оборони країн Альянсу в штаб-квартирі НАТО в Брюсселі, 15 березня 2022 року. (Kenzo Tribouillard/AFP via Getty Images)

НАТО готова підтримувати Україну у війні проти Росії протягом багатьох років, включаючи допомогу Києву в переході від зброї радянських часів до сучасної західної зброї та систем, заявив у четвер генеральний секретар Єнс Столтенберг.

Він виступив після того, як Кремль попередив, що постачання західних озброєнь Україні, у тому числі важких озброєнь, загрожують безпеці європейського континенту «і провокують нестабільність».

«Нам потрібно бути готовими до довгострокової перспективи», — заявив Столтенберг на молодіжному саміті в Брюсселі. «Абсолютно можливо, що ця війна затягнеться та триватиме місяці чи роки».

Глава НАТО заявив, що Захід продовжить чинити максимальний тиск на президента Росії Володимира Путіна, щоб той припинив вторгнення в Україну, яке Москва називає «спеціальною військовою операцією», за допомогою санкцій та економічної та військової допомоги Києву.

«Союзники НАТО готуються надавати підтримку протягом тривалого часу, а також допомагати Україні в переході від старої техніки радянських часів до більш сучасної зброї та систем стандарту НАТО, що також потребуватиме додаткової підготовки», — сказав Столтенберг.

Більшість важкого озброєння, яке країни НАТО направили в Україну, є зброєю радянського виробництва. Вона все ще знаходиться на складах східноєвропейських держав-членів НАТО. Водночас Сполучені Штати та деякі інші союзники почали постачати Києву західні гаубиці.

Німеччина у вівторок оголосила про постачання Україні танків Gepard, оснащених зенітними знаряддями. Берлін вперше схвалив постачання важкого озброєння для Києва.

Заклики України до постачання важкого озброєння посилилися після того, як Москва перевела свій наступ на Донбас, рівнинна місцевість яка вважається такою, що більш підходить для танкових битв, ніж райони на півночі навколо Києва, де велася більша частина боїв першої фази війни.

За матеріалами The Epoch Times USA