ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Росія може залишити інші країни без газу після того, як перекрила кран полякам та болгарам

Велика Епоха
Прессекретар Кремля Дмитро Пєсков (Kirill Kudryavtsev/AFP/Getty Images)

Прессекретар Кремля Дмитро Пєсков попередив, що інші клієнти Європейського союзу можуть бути відрізані від постачання російського газу, якщо вони відмовляться платити в рублях, повідомляє Guardian.

Його коментарі пролунали після того, як Росія припинила постачання газу до Польщі та Болгарії, що європейські лідери назвали "шантажем".

У своїй записці контрольований державою російський гігант "Газпром" заявив, що припиняє постачання газу до Польщі та Болгарії, оскільки вони відмовляються платити в російських рублях відповідно до указу, виданого минулого місяця президентом Володимиром Путіним. Газпром заявив, що не отримував таких платежів із початку місяця.

Виступаючи перед журналістами, Пєсков сказав:

"Росія була і залишається надійним постачальником енергоресурсів для своїх споживачів та зберігає відданість своїм контрактним зобов'язанням".

"Коли підійдуть терміни оплати, якщо деякі споживачі відмовляться платити за новою системою, то указ президента, звичайно, буде виконано", — додав російський чиновник.

На питання про те, чи готова Росія до бюджетних втрат, які вона може зазнати, якщо європейські країни відмовляться платити за газ у рублях, Пєсков відповів:

"Все було прораховано, всі ризики були передбачені та вжиті необхідні заходи".