ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

На Київщині зареєстровано понад 400 зґвалтувань. Діти, люди похилого віку та чоловіки піддавалися зґвалтуванням

Велика Епоха
Зґвалтування, Україна (NEXTA)

Влада України зафіксувала понад 400 актів зґвалтування, скоєних російськими солдатами під час окупації Київської області. Жертвами стали навіть діти, люди похилого віку та чоловіки.

Такі самі злочини скоюються і в інших тимчасово захоплених регіонах. Цю інформацію оприлюднила речник Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

"Наприкінці березня наші військові почали звільняти Київську область. Почалися звернення, люди говорили, що стали жертвами сексуального насильства. Спільно з Unisef ми організували цілодобову безкоштовну гарячу лінію для надання психологічної підтримки. У період із 1 по 14 квітня таких дзвінків було 400. Зараз щодо них також ведеться розслідування", — сказала вона.

За словами Денисової, це жахливі випадки. Армія Російської Федерації переслідувала як дівчат і жінок, так і навіть дітей, старих, чоловіків.

Українці також повідомляють про випадки насильства на тимчасово окупованих територіях.

Денисова вважає, що подібні звірства відбуваються у Маріуполі. Вона додала, що для того, щоб сховати сліди своїх злочинів, російські військові почали спалювати тіла українців.