ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Генеральний секретар ООН: війна продовжуватиметься доти, доки "Росія не вирішить її припинити"

Велика Епоха
Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш (Getty Images)

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш заявив у середу, що війна в Україні триватиме доти, доки "Росія не вирішить її припинити".

"Війна не закінчиться зустрічами", — сказав Гутерреш в інтерв'ю CNN після зустрічі з Путіним.

"Війна закінчиться, коли Російська Федерація вирішить її закінчити і коли з'явиться після припинення вогню можливість серйозної політичної угоди. Ми можемо проводити будь-які зустрічі, але це не покладе край війні".

Нагадаємо, що у вівторок представник ООН прибув до Москви для зустрічі віч-на-віч з Путіним, щоб обговорити "пропозиції з гуманітарної допомоги та евакуації цивільних осіб" із зон конфлікту, а саме з обложеного міста Маріуполя, згідно зі звітом ООН про обговорення.

В результаті Путін погодився "в принципі" дозволити ООН та Міжнародному комітету Червоного Хреста допомогти евакуювати громадян із заводу "Азовсталь" у Маріуполі, останнього бастіону української оборони у місті.

Відповідаючи на запитання про те, яку роль ООН має намір грати у розслідуванні ймовірних військових злочинів, скоєних російськими військами у місті Буча на околиці Києва, Гутерреш повторив свої заклики до проведення "незалежного розслідування".

Кремль заперечує свою причетність до масових убивств мирних жителів України. Щобільше, він цинічно заявив, що зображення мертвих тіл на вулицях Бучі були "фальшивими".

Свідчення масових поховань у містах Буча та Бородянка продовжують з'являтися з початку квітня, після виведення російських військ із Київської області.