ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

США: Росія стратила українців, які намагалися здатися в полон біля Донецька

Велика Епоха
Російські військовослужбовці у формі без розпізнавальних знаків, на танку з намальованою на боці літерою «Z», в Донецькій області, Україна, 1 березня 2022 року. (Alexander Ermochenko/Reuters)

Сполучені Штати мають у своєму розпорядженні "достовірну інформацію" про те, що російські війська стратили українців, які намагалися здатися під Донецьком, заявив у середу офіційний представник США.

"Тепер у нас є достовірна інформація про те, що російська військова частина, що діє на околицях Донецька, стратила українців, які намагалися здатися, замість того, щоб взяти їх під варту", — заявила спеціальний посол з питань міжнародного кримінального правосуддя Бет Ван Шаак, на засіданні Організація Об'єднаних Націй.

"Якщо це правда, то це є порушенням одного з основних принципів військового права: заборони на довільну кару цивільних осіб та комбатантів, які вийшли з бою через капітуляцію, поранення чи інші форми недієздатності", — додала вона.

Ван Шаак також повідомила Раді Безпеки ООН, що Сполучені Штати мають у своєму розпорядженні достовірні дані та фотографії громадян страчених зі зв'язаними руками, тіл зі слідами тортур і "жахливі розповіді про сексуальне насильство щодо жінок і дівчаток".

"Ці зображення та звіти свідчать про те, що звірства не є результатом дій незаконних підрозділів або окремих осіб; вони швидше показують глибоко тривожну картину систематичних зловживань у всіх районах, де задіяні російські війська", — заявила вона в середу.

Ван Шаак сказала, що Сполучені Штати спостерігають "масову жорстокість" російських військ по всій Україні з того часу, як президент Росії Володимир Путін розпочав своє вторгнення 24 лютого.

"Сполучені Штати оцінили, як російські війська вчиняють військові злочини в Україні. Ця оцінка заснована на ретельному та скрупульозному аналізі відкритих джерел, а також джерел розвідувальної інформації", — сказала вона на засіданні ООН.

Повідомлення про вбивства на Донеччині надходять у зв'язку з тим, що в останні тижні міста зазнають інтенсивного обстрілу.

Офіційні особи повідомили, що щонайменше 39 людей загинули одразу і понад 100 отримали поранення внаслідок ракетного удару по залізничному вокзалу, заповненого жінками та дітьми, у місті Краматорську Донецької області 8 квітня.

Павло Кириленко, губернатор Донецької області, сказав, що в момент удару тисячі українських громадян чекали на евакуацію з вокзалу.

Президент України Володимир Зеленський звинуватив російські війська у навмисному обстрілі мирного населення, хоча Росія швидко спростувала це, а у заяві російського міністерства оборони Україна звинувачується у "провокації".

"Всі заяви представників київського націоналістичного режиму про "ракетний удар", нібито завданий Росією 8 квітня по залізничному вокзалу у місті Краматорську, є провокацією і абсолютно не відповідають дійсності", — заявило тоді міністерство.

The Epoch Times звернулася за коментарями до Міністерства закордонних справ Росії.

За матеріалами The Epoch Times USA