ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

США відповіли на заклик України виключити Росію із Ради Безпеки ООН

Велика Епоха
Лінда Томас-Грінфілд, посол США в ООН, на брифінгу в Нью-Йорку 1 березня 2021 року. (Spencer Platt/Getty Images)

Жодних змін щодо постійного місця Росії в Раді Безпеки ООН не буде, заявила представник США в ООН Лінда Томас-Грінфілд.

"Я також знаю про їхнє прохання переглянути питання про постійне місце Росії в Раді Безпеки. Але, повторюся, росіяни мають постійне місце, і я не бачу на даний момент жодних змін у цьому питанні", — сказала вона в інтерв'ю програмі "Firing Line на каналі PBS у п'ятницю.

Проте, Сполучені Штати продовжать ізолювати Росію.

Зусилля щодо ізоляції Росії виявилися "дуже ефективними", сказала вона.

Президент України Володимир Зеленський виступає перед Радою Безпеки Організації Об'єднаних Націй (ООН) по відеозв'язку 5 квітня 2022 року у Нью-Йорку. (Spencer Platt/Getty Images)

Під час виступу в четвер перед Радою Безпеки ООН, президент України Володимир Зеленський розкритикував Організацію Об'єднаних Націй за бездіяльність щодо вторгнення Росії в Україну.

Зеленський запропонував багатонаціональній організації два варіанти: прибрати Росію чи розпустити ООН.

"Усунути Росію як агресора та джерело війни від блокування рішень про власну агресію, власну війну. А потім зробити все те, що зможе встановити світ", — сказав він. "Або якщо ваш нинішній формат незмінний і виходу просто немає, тоді єдиним варіантом буде саморозпуск".

Карта Міністерства оборони Великобританії показує розташування військ Росії та України станом на 7 травня 2022 року. (Міністерство оборони Великої Британії)

Організація Об'єднаних Націй заявила, що станом на 6 травня з моменту вторгнення Росії в Україну загинули 3309 цивільних осіб та 3493 отримали поранення, а майже 5,8 мільйона людей залишили країну.

Після невдалої спроби взяти під контроль столицю України Київ, російські війська переключили свою увагу на південний схід України, де розташовані сепаратистські чи спірні території. Кремль, схоже, має намір окупувати коридор, який сполучає Крим та Донбас, причому Маріуполь є ключовим містом на цьому шляху.

Використовуючи зброю, навчання та іншу військову допомогу від західних союзників, українські збройні сили змогли уповільнити або відбити російську агресію в умовах тривалого протистояння.

Найбоєздатніші підрозділи та найпередовіші можливості Росії були розгромлені у війні в Україні, заявило Міністерство оборони Великобританії.

"Росії знадобиться багато часу та коштів, щоб відновити свої збройні сили після цього конфлікту. Особливо складно буде замінити модернізоване та передове обладнання через санкції, що обмежують доступ Росії до критично важливих мікроелектронних компонентів", — пише відомство в оновленій розвідувальній інформації.