ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Європарламенті засуджують сексуальне насильство щодо жінок з України

Велика Епоха
Українські жінки у центрі приймання біженців у Львові, 11 березня 2022 року (YURIY DYACHYSHYN/AFP via Getty Images).

Європейський парламент рішуче засудив сексуальне насильство щодо українських жінок в охопленій війною країні та ЄС. Депутати Європарламенту в Страсбурзі в четвер засудили «найрішучішим чином використання сексуального та гендерного насильства як зброю війни». У необов'язковій резолюції, за яку проголосувала переважна більшість євродепутатів, вони також наголосили, що це воєнний злочин.

Крім сексуального насильства щодо жінок в Україні, Парламент ЄС розкритикував напади в центрах приймання біженців у країнах Європейського Союзу. Європарламентарі висловили «занепокоєння дедалі більший числом повідомлень про торгівлю людьми, сексуальне насильство, експлуатацію» жінок і дітей, які біжать з України, в Європі.

Тому Європейський парламент закликав держави-члени краще захищати жінок та дівчаток з України у центрах приймання біженців. Крім того, повинен бути забезпечений доступ до протизаплідних таблеток або абортів. Це має застосовуватись, серед іншого, до осіб, які постраждали від сексуального насильства.

Комісар ЄС із внутрішніх справ Ілва Йоханссон також неодноразово попереджала про небезпеку торгівлі людьми та сексуальну експлуатацію для дітей та молодих людей, які втекли з України. Після вторгнення Росії в Україну чоловікам віком від 18 до 60 років заборонено залишати країну, тому тікають з охопленої війною країни в основному жінки, діти та люди похилого віку.