ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Росія заявила, що Ізраїль підтримує неонацистів в Україні

Велика Епоха
Ізраїльська система протиповітряної оборони «Залізний купол» запущена для перехоплення ракет, запущених із сектора Газа над південним ізраїльським містом Сдерот, 18 травня 2021 року. (Menahem Kahana/AFP via Getty Images)

У вівторок міністерство закордонних справ Росії звинуватило Ізраїль у підтримці неонацистів в Україні. Це призвело до подальшої ескалації конфлікту, який розпочався після того, як міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Адольф Гітлер мав єврейське походження.

У понеділок Ізраїль накинувся із критикою на Лаврова, заявивши, що його твердження, зроблене у розмові про президента України Володимира Зеленського, який є євреєм, є "непрощенною" брехнею, яка знецінює жахи нацистського Голокосту.

Лідери кількох західних країн засудили коментарі Лаврова, а Зеленський звинуватив Росію в тому, що вона забула уроки Другої світової війни.

У заяві російського міністерства йдеться, що коментарі міністра закордонних справ Ізраїлю Яіра Лапіда є "антиісторичними" і "багато в чому пояснюють курс нинішнього Уряду Ізраїлю на підтримку неонацистського режиму в Києві".

Москва повторила слова Лаврова про те, що єврейське походження Зеленського не відкидає того, що Україною керують неонацисти.

"Побутовий та політичний антисемітизм не припиняється, навпаки - взрощується (в Україні)", - йдеться у заяві.

Лавров зробив заяву про Гітлера на італійському телебаченні в неділю, коли його спитали, чому Росія говорить про необхідність "денацифікації" України, якщо президент країни Володимир Зеленський  є євреєм.

Ізраїль висловив підтримку Україні після російського вторгнення у лютому. Але, побоюючись зіпсувати відносини з Росією, впливовою фігурою в сусідній Сирії, він спочатку уникав прямої критики на адресу Москви і не вводив офіційних санкцій щодо російських олігархів.

За матеріалами The Epoch Times USA