ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Шольц: «Росія не має перемогти, а Україна не має програти»

Велика Епоха
Канцлер Олаф Шольц (MICHAEL KAPPELER/POOL/AFP via Getty Images)

Німеччині було важко ухвалити рішення щодо прохання України про військову допомогу. Розбіжності ще не вирішені. Інший західний партнер України, Великобританія, займає сміливішу позицію.

Канцлер Олаф Шольц має намір і надалі надавати Україні військову та економічну допомогу в її оборонній боротьбі проти Росії, але зараз він відмовляється відвідати Київ.

Мета його політики: «Росія не має перемогти, а Україна не має програти». Про це Шольц заявив у телепрограмі ZDF «Що тепер?». На його думку, той факт, що київський уряд не запросив федерального президента Франка-Вальтера Штайнмайєра в середині квітня, був неприйнятним.

Спочатку канцлер вагався щодо постачання важкої зброї в Україну, побоюючись початку ядерної війни. Проте минулого тижня він змінив рішення і сказав «так», пообіцявши поставку зенітних танків.

Однак політик і лідер ХДС Фрідріх Мерц минулого четверга звинуватив Шольца в політиці «нерішучості», «завмирання» та «боязкості» щодо України.

Олаф Шольц відкинув ці звинувачення, заявивши: «Я завжди вирішував швидко, разом із усіма, порадившись із союзниками. Але мій курс у тому, щоб діяти розсудливо і розумно: кожне рішення приймається з урахуванням можливих наслідків».

Інший прихильник України, прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон, який кількома тижнями раніше зустрівся з президентом України Володимиром Зеленським у Києві, у вівторок, 3 травня, виступив по відео зв'язку перед українським парламентом у Києві.

Він висловив підтримку та пообіцяв додатковий пакет військової допомоги на суму 300 млн фунтів стерлінгів (357€ млн), який включає тисячу одиниць танків, ракетних систем, радарів, дронів та багато іншого.

Великобританія також хоче надіслати спеціальні автомобілі для безпечної евакуації цивільних осіб та гуманітарну допомогу.

За матеріалами Epoch Times Europe GmbH