ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Російська розвідка: США та Польща замишляють розколоти Україну. Нові плани окупантів

Велика Епоха
Сергій Наришкін (Daniel Mihailescu/AFP/Getty Images)

Глава зовнішньої розвідки Росії Сергій Наришкін звинуватив США та Польщу у змові з метою отримання сфери впливу в Україні. Це найсильніший сигнал із Москви про те, що війна може закінчитися насильницьким поділом України між Заходом та Росією, повідомляє Reuters.

Сергій Наришкін, голова Служби зовнішньої розвідки Росії (СЗР), заявив, що має у своєму розпорядженні секретну інформацію, яка, за його словами, свідчить про змову США і союзників по НАТО — Польщі — з метою відновлення польського контролю над частиною Західної України.

"За інформацією, отриманою Службою зовнішньої розвідки Росії, Вашингтон і Варшава розробляють плани щодо встановлення жорсткого військово-політичного контролю Польщі над її історичними володіннями в Україні", — йдеться у заяві Наришкіна, опублікованій СЗР.

У минулому Польща в різний час утримувала деякі території, які є частиною України, востаннє в період між двома світовими війнами. Західна Україна, включаючи місто Львів, була захоплена Радянським Союзом наприкінці Другої світової війни.

СЗР стверджує, що Сполучені Штати обговорюють із Польщею план, згідно з яким польські "миротворчі" сили без мандату НАТО увійдуть до районів західної України, де ймовірність конфронтації з російськими військами низька.

СЗР, яка після розпаду Радянського Союзу в 1991 році взяла на себе більшу частину функцій зовнішньої розвідки КДБ радянського періоду, не опублікувала своїх доказів, і агентство Рейтер не змогло їх перевірити.

Польща насправді є важливим союзником України

Польща є одним із найсильніших прихильників України у її опорі російському вторгненню, посилаючи зброю через кордон та приймаючи близько трьох мільйонів українських біженців.

Російський сенатор Андрій Клімов, заступник голови Комітету Ради Федерації з міжнародних справ (верхня палата російського парламенту), у четвер також заявив, що Польща планує встановити контроль над частиною України. Але він не запропонував жодних доказів цього твердження.

Один із найближчих союзників президента Путіна заявив цього тижня, що Україна рухається до розколу на кілька держав, адже він вважає, що США використовує Київ для підриву Росії.

Росія називає свої дії в Україні "спецоперацією" щодо роззброєння України та захисту її від так званих "фашистів". Україна та Захід кажуть, що це хибний привід для вторгнення за наказом Путіна.