ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

США звинувачують комуністичний Китай у підтримці російської агресії проти України

Велика Епоха
Путін приймає військову почесну варту разом із китайським лідером Сі Цзіньпіном під час церемонії вітання біля Будинку народних зборів у Пекіні 8 червня 2018 року. (Greg Baker/POOL/AFP via Getty Images)

27 квітня Палата представників ухвалила закон, який вимагає від Державного департаменту представляти Конгресу поточні звіти, що підтверджують підтримку Китаєм вторгнення Росії в Україну.

H.R. 7314, що називається «Закон про оцінку втручання та підривної діяльності Сі» (Assessing Xi's Interference and Subversion Act) або, простіше кажучи, «Закон AXIS», тепер буде передано на розгляд до Сенату.

У тексті закону йдеться, що комуністичний режим Китаю веде проросійську пропагандистську кампанію, яка «робить його винним в обіленні військових злочинів Росії, у тому числі у безладному вбивстві незліченної кількості українських чоловіків, жінок та дітей».

Зараз Росія перебуває під слідством за військові злочини та злочини проти людяності в Україні. Тим часом Комуністична партія Китаю (КПК) була звинувачена американським керівництвом у мовчазній підтримці злочинів і заклику міжнародного керівництва до відмови від засудження Росії.

Член палати представників Енді Барр (республіканець від штату Кентуккі), який виступив автором законопроєкту, сказав, що закон необхідний для інформування громадськості та Конгресу про повний обсяг китайсько-російських відносин.

«Союз між Комуністичною партією Китаю і російським Кремлем — це нова вісь зла, яка загрожує Сполученим Штатам і заснованому на правилах міжнародному порядку», — йдеться у заяві Барра. «Нам потрібен повний звіт про масштаби співпраці між Росією та Китаєм, щоб поінформувати громадськість та дозволити законодавцям розпочати позиціювання США для подолання цієї геополітичної проблеми».

Сполучені Штати звинуватили КПК у мовчазному сприянні війні Росії в Україні. Документи, що просочилися в пресу з уряду США, свідчать, що КПК заздалегідь знала про вторгнення і що китайські офіційні особи просили Росію відкласти війну до закінчення Олімпійських ігор у Пекіні. В інших повідомленнях говорилося, що Китай обмірковував прохання Росії щодо фінансової та військової допомоги.

У звіті з України, потенційно створеному за допомогою невідомої держави-партнера, йдеться, що китайські хакери, які підтримуються державою, провели велику кібератаку на найважливішу цивільну та військову інфраструктуру в Україні за день до початку війни.

Лідер КПК Сі Цзіньпін і російський лідер Володимир Путін оголосили 4 лютого про партнерство «без обмежень» і неодноразово підтверджували свою відданість один одному перед міжнародним засудженням і обуренням. КПК також відмовилася брати участь у міжнародних зусиллях із засудження російської агресії та заявила, що багатосторонні фінансові санкції проти Путіна та Росії незаконні.

Поглиблення партнерства між КПК та Кремлем стривожило західних стратегів, а один з експертів у галузі оборони заявив, що Китай продовжить підтримувати Росію, навіть якщо вона розмістить тактичну ядерну зброю в Україні.

Таким чином, багато хто у Вашингтоні вважає китайський комуністичний режим добровільним партнером Росії у війні.

«Комуністична партія Китаю довела, що вона не бажає і не здатна виступати конструктивним партнером під час неспровокованого нападу Росії на Україну», — заявив 28 квітня член палати представників Майкл МакКол (республіканець від Техасу). — «Швидше, вони співучасники».

За матеріалами The Epoch Times USA