ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Пелосі після візиту в Україну: Не лякайтеся хуліганів. Якщо вони погрожують, не можна відступати

Велика Епоха
Спікер Палати представників США Ненсі Пелосі та президент України Володимир Зеленський позують фотографу після зустрічі у Києві, Україна, 30 квітня 2022 року. (Пресслужба президента України через AP)

Спікер Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі заявила, що її країна не перестане допомагати Україні, побоюючись спровокувати Росію.

"Говорячи за себе, не лякайтеся хуліганів. Якщо вони погрожують, не можна відступати", — сказала Ненсі Пелосі на пресконференції у Польщі після свого офіційного візиту до України, цитує The Guardian.

Ненсі Пелосі — найвищий політик США, який відвідав Україну з моменту вторгнення військ Путіна.

"Це насамперед стосується України, але справа не тільки в ній. Йдеться про те, що диктатор у Кремлі розв'язує війну, подібну до Другої світової, наново, починаючи масоване вторгнення в країну свого сусіда, і його треба зупинити. Ми готові надати Україні всю необхідну підтримку, щоб зупинити це", — сказав Адам Шифф, голова комітету з розвідки Палати представників США.

Конгресмен Джим Макговерн, який очолює Комітет з правил Палати представників і входить до складу делегації, сказав: "Питання у тому, чи притягне світ його до відповідальності. Він перетнув безліч кордонів, скоїв військові злочини, нападав на лікарні, займався масовими вбивствами, які були задокументовані".

"Питання, яке також слід поставити, полягає в тому, чи притягнемо ми його до відповідальності за його військові злочини. Тому що якщо ми цього не зробимо, то ймовірність того, що він чи хтось інший зробить те саме, зросте", — додав представник США.