ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Росія планує анексувати частини східної України в середині травня, заявив офіційний представник США

Велика Епоха
Путін проводить нараду щодо ситуації в нафтогазовому секторі у підмосковній держрезиденції «Ново-Огарьово», 14 квітня 2022 року. (Mikhail Klimentyev/Sputnik/AFP via Getty Images)

Путін планує анексувати більшу частину східної України наприкінці цього місяця, попередив у понеділок високопоставлений американський чиновник, посилаючись на «перевірені» повідомлення.

Майкл Карпентер, посол США в Організації з безпеки та співробітництва в Європі, заявив на брифінгу для преси, що Сполучені Штати стурбовані політичними намірами Росії в Україні, особливо на півдні та сході країни.

Посол сказав, що Кремль тепер, ймовірно, проведе «фіктивні референдуми» на територіях Донецької та Луганської областей десь у середині травня, щоб «спробувати надати їм видимості демократичної чи виборчої легітимності», що, за його словами, є сценарієм «прямо з кремлівського підручника».

Аналогічний референдум може бути в Херсоні, де, за повідомленнями, Кремль намагається організувати «Херсонську народну республіку», сказав він.

Після того, як демократично обраних лідерів буде зміщено, Росія, ймовірно, встановить у цих районах «маріонеток та довірених осіб Кремля», сказав він.

Карпентер не став уточнювати походження цих повідомлень, але сказав, що урядовці уважно стежать за ситуацією, щоб зрозуміти, чи може Путін спробувати організувати такий крок у найближчому майбутньому.

Він також зазначив, що Сполучені Штати та їхні міжнародні союзники не визнають такого фіктивного референдуму, додавши, що «сфабриковані голоси не будуть вважатися законними, як і будь-які спроби анексії додаткової української території».

У понеділок Карпентер заявив, що візит спікера палати представників Ненсі Пелосі до Києва, де вона зустрілася з президентом України Володимиром Зеленським, надіслав «чіткий сигнал про те, що Сполучені Штати підтримують Україну».

«Це наголошує на твердій двопартійній прихильності американського народу до підтримки хоробрих людей України, які протистоять жорстокості Кремля», — сказав посол.

За матеріалами The Epoch Times USA