ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Міністр оборони Великобританії: Якби Україна вирішила атакувати російську логістичну інфраструктуру, це було б законно

Велика Епоха
Бен Воллес (Getty Images)

Міністр оборони Великобританії Бен Воллес заявив у четвер, що для українських сил було б законно завдати удару по російській логістиці, але вони навряд чи будуть використовувати британську зброю. Крім того, Уоллес стверджував, що кремлівський лідер, можливо, намагається закріпити свої успіхи в Україні та поширити їх у вигляді "ракової пухлини" всередині країни, повідомляє Swissinfo.

Москва звинуватила Лондон у провокуванні України на напади на цілі в Росії, заявивши, що якщо він продовжить це робити, вона негайно вживе "пропорційних заходів у відповідь".

"Якби Україна вирішила завдати удару по логістичній інфраструктурі російських військових, це було б законно з погляду міжнародного права", — сказав Уоллес в інтерв'ю телеканалу ВВС.

Проте Уоллес сказав, що зброя далекої дії навряд чи поставлятиметься з Великобританії, оскільки українські сили, як правило, використовують мобільні пускові установки, тоді як британські військові доставляють їх із повітря або моря.

"Великобританія надає допомогу та постачає артилерію для України, яку вона використовує переважно всередині України проти російських військ", — додав він.

Уоллес також заперечував, що альянс НАТО виявиться втягнутим у війну з Росією, але сказав, що Захід підтримає Україну, якщо атаки Росії продовжаться.

"Іноді ця підтримка включатиме літаки та танки", — сказав Уоллес в інтерв'ю радіостанції Times Radio.

Водночас Уоллес сказав, що очікує, що путінське вторгнення розширюватиметься в Україні як "раковий наріст", додавши, що кремлівський лідер, схоже, хоче піти далі.

"У його нинішніх заявах видно, що він, майже зневірившись, намагається розширити цю [війну - ред] або загрозами, або, дійсно, можливими таємними операціями або атаками", — сказав британський чиновник.