ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Фінська компанія відмовляється від контракту з російським гігантом "Росатомом"

Велика Епоха
(Daniel Berehulak/Getty Images)

Фінська ядерна енергетична компанія оголосила у понеділок про рішення негайно розірвати контракт із російською державною корпорацією "Росатом" на будівництво атомної електростанції, частково через війну в Україні, "яка посилила ризики для проєкту", повідомляє Associated Press.

Фінська енергетична компанія Fennovoima також назвала "значні затримки та неможливість реалізації проєкту" як причину розірвання контракту на будівництво АЕС "Ханхіківі" на півночі Фінляндії.

Згідно з планом, на станції повинен був бути встановлений реактор з водою під тиском російського дизайну потужністю 1200 МВт, і атомна станція повинна була виробляти близько 10% електроенергії, необхідної Фінляндії, повідомила компанія.

У квітні 2021 року компанія оголосила, що будівельні роботи розпочнуться у 2023 році, а комерційна експлуатація — у 2029 році.

У своїй заяві генеральний директор компанії Fennovoima Йоахім Шпехт сказав, що це рішення, як очікується, вплине як на співробітників компанії, так і на компанії, що входять в ланцюжок поставок.