ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Компанія Unilever використовує рапсову олію через брак соняшникової, спричинений війною

Велика Епоха
Танк української армії на полі соняшника біля Донецька, 5 серпня 2014 року. На частку України припадає майже 50 відсотків світового експорту олії. (Andrey Krasnoschekov/AFP via Getty Images)

Британська транснаціональна компанія з виробництва споживчих товарів Unilever змінила деякі зі своїх рецептів, щоб використати ріпакову олію замість соняшникової через глобальний дефіцит останньої, спричинений війною Росії проти України.

За даними компанії, харчові олії — це найбільш сильно постраждалий сектор товарів, з якими Unilever має справу зараз.

«Одна з речей, у яких Unilever процвітає, — це зміна наших рецептур, щоб ми могли скористатися перевагами диференційованого збільшення витрат», — сказав генеральний директор Алан Джоуп під час телефонної розмови з журналістами, повідомляє Reuters.

«Оскільки постачання соняшникової олії з України стало дуже обмеженим, ми змогли досить ефективно перейти на інші олії, наприклад, на ріпакову олію».

Unilever зазвичай використовує у своїх продуктах соняшникову олію, у тому числі в соусах та морозиві. Компанія підняла ціни на продукцію на 8 відсотків у першому кварталі. Unilever попередила, що будуть нові підвищення, оскільки бренд компенсує витрати, пов'язані з інфляцією та війною.

На частку України припадає майже 50 відсотків світового експорту олії. Війна призвела до порушення постачання товару.

У Великій Британії такі супермаркети, як Morrisons, Tesco та Waitrose, нормують кількість пляшок рослинної олії, які можуть купити покупці. До війни соняшникова олія становила близько 20 відсотків за вартістю та 44 відсотки за обсягом рослинної олії у британських супермаркетах. Більшість соняшникової олії надходить до Великобританії з України.

Нестача соняшникової олії відкрила для Аргентини нові можливості для бізнесу.

«Немає іншої країни, яка могла б так впоратися з глобальною кризою виробництва соняшника, як Аргентина», — сказав Bloomberg Гільєрмо Поцці Жорегі, голова Аргентинської асоціації соняшника. «Фермери садитимуть стільки, скільки зможуть, але вони будуть обмежені наявністю насіння».

Жорегі очікує, що посів соняшнику у сезоні 2022-2023 років досягне 2 млн га, що стане найвищим показником за 14 років і приблизно на 20% більше, ніж минулого сезону.

Аргентина також є найбільшим у світі постачальником соєвої олії.

Тим часом світова індустрія рослинної олії пережила ще один удар, коли Індонезія оголосила про заборону на експорт пальмової олії. На частку пальмової олії припадає майже 60 відсотків світових постачань олії, а Індонезія є найбільшим експортером.

«Рішення Індонезії впливає не тільки на доступність пальмової олії, але і на рослинні олії в усьому світі», — сказав Reuters Джеймс Фрай, голова консалтингової компанії LMC International.

«Це відбувається, коли експорт усіх інших основних масел перебуває під тиском: соєва олія через посуху в Південній Америці; ріпакова олія через катастрофічні врожаї ріпаку в Канаді; соняшникова олія через війну Росії з Україною».

За матеріалами The Epoch Times USA