ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Тираспольський аеропорт не може бути використаний для висадки російських військ, — депутат Молдови

Велика Епоха
Ліліан Карп, депутат Парламента Республіки Молдова (parlament.md)

Дві антени радіоцентру в придністровському місті Маяк, які були пошкоджені невідомими, все ще не працюють, також Тираспольський військовий аеропорт наразі не функціонує, каже Ліліан Карп, голова парламентського комітету з національної безпеки, оборони та громадського порядку.

Він сказав Радіо Кишинів, що на даний момент Придністровський регіон не може бути використаний як плацдарм для російських військ, оскільки тільки гелікоптери можуть приземлятися в Тираспольському аеропорту, але для того щоб посадити літаки — потрібні великі інвестиції. Крім того, на території аеропорту встановлені бетонні блоки.

Ліліан Карп також підкреслив, що склад боєприпасів у Колбасні є серйозною загрозою безпеці в районі.

«Припустимо, що придністровська армія має намір розпочати наступ на Україну. Зрозуміло, що перше, що буде кинуто, це склад у Колбасні. Збереження безпеки набагато складніше, ніж здається на перший погляд.

Ніхто не бажає катастрофи. Ми знаємо, що там близько 20 тисяч тонн боєприпасів. Ніхто не знає, в якому вони стані та який буде ефект, якщо цей склад може бути кинутий", — додав депутат, зазначивши, що відповідальність за безпеку та забезпечення доступу до цього складу несе російська армія на території Придністров'я.

Експерти в Кишиневі вважають, що росіяни, які нібито організували вибухи у Придністров'ї з метою дискредитації українських сил, найбільше були зацікавлені у залученні до війни Придністровського регіону, який не контролює Кишинів.

За матеріалами Epoch Times România