ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Нестача продовольства досягла рекордного рівня у квітні, ціни продовжують зростати: Глобальний огляд S&P

Велика Епоха
Продукти у Роузміді, Каліфорнія, 21 квітня 2022 року. (Frederic J. Brown/AFP via Getty Images)

Дефіцит продовольства досяг рекордного рівня у квітні, оскільки конфлікт між Росією та Україною продовжує впливати на світовий експорт продовольства, про це свідчать дані S&P Global, опубліковані в понеділок.

Згідно з опитуванням, виробники в усьому світі повідомляли про постійний тиск на ціни та дефіцит на пропозицію протягом останнього місяця, в той час, як глобальний індекс дефіциту постачання сигналізував про те, що дефіцит був майже у сім разів вище нормального рівня, незмінно у порівнянні з чотиримісячним максимумом березня.

«Нестача пропозиції різко виросла у квітні й досягла рекордного рівня, оскільки війна в Україні продовжувала впливати на світовий експорт продовольства», – зазначив економіст S&P Global Усама Бхатті.

Тим часом підвищення цін на харчові продукти було другим рекордом.

За словами S&P Global, найбільше постраждали вантажні потужності, а повідомлення про дефіцит були найвищими з грудня минулого року.

«Транспортні можливості залишається найбільш постраждалими, оскільки повідомляється про відсутність логістичної потужності, яка майже в 32 рази перевищує нормальний рівень, оскільки нестача суден і перевантаженість портів продовжують порушувати постачання матеріалів. Одночасно, хоча ціновий тиск послабився, фірми повідомили, що витрати на фрахт зростали в 11 разів більше за нормальну швидкість», – сказав Бхатті.

Опитування було проведено після того, як минулого місяця міністр фінансів США Джанет Єллен закликала світових лідерів вжити конкретних дій для усунення наслідків зростання цін на харчові продукти.

За даними Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO), ціни на харчові продукти в усьому світі зросли найшвидшими темпами в березні, піднявшись на 13 відсотків за місяць до 159,3 пункту, що є рекордним показником за всю історію.

«Ця загроза найбільше торкається найбільш уразливих людей — сімей, які витрачають непропорційно великі суми свого доходу на їжу. На додаток, взаємопов’язаність глобальної продовольчої системи означає, що люди на всіх континентах постраждають», — сказала Єллен на зустрічі «Розв'язання проблеми продовольчої безпеки — виклик і заклик до дій» 19 квітня.

Хоча Єллен каже, що до вторгнення Росії в Україну в лютому понад 800 мільйонів людей страждали від хронічної нестачі продовольства, міністр фінансів зазначила, що конфлікт ще більше загострив ситуацію та «погіршив і без того жахливу ситуацію».

«Я хочу бути чесною: дії Росії відповідальні за це», — сказала Єллен. «Але Сполучені Штати терміново працюють з нашими партнерами та союзниками, щоб допомогти пом’якшити наслідки безрозсудної війни Росії для найбільш вразливих верств населення світу».

Представники США неодноразово попереджали про дефіцит продовольства, викликаний конфліктом між Росією та Україною, які є одними з провідних виробників сільськогосподарської продукції у світі; які спеціалізуються на таких продуктах, як: пшениця, кукурудза, ріпак, насіння соняшнику та соняшникова олія.

Опитування S&P Global було проведено після того, як експерти галузі заявили на слуханнях минулого тижня, що відставання залізничних перевезень та інші проблеми, які впливають на мережу вантажних залізниць у Сполучених Штатах, затримують відвантаження зерна та спричиняють додатковий тиск на інфляцію.

Вантажовідправники зазначили, що такі фактори, як низка скорочень постачання робочої сили, зберігання локомотивів для економії палива та збільшення довжини шляху поїзда до трьох миль (4,8 км), сприяли затримкам і створювали більше заторів.

Однак залізничні перевізники звинувачують у затримках екстремальні погодні умови та сплеск попиту наприкінці минулого року разом із впливом пандемії COVID-19.

У листі до Ради наземного транспорту на початку цього місяця, президент Департаменту транспортних торгівель AFL-CIO, коаліції з 37 членів профспілок, звинуватив перебої в обслуговуванні та затримках частково через брак працівників.

«Уявлення про те, що ланцюжок постачання продовольства нашої країни знаходиться під загрозою продовження недбалості та непримиренності залізничної галузі, є одночасно приголомшливим і неприйнятним», – написав президент Грег Ріган, зазначивши, що деякі з найбільших залізничних операторів у Сполучених Штатах, включаючи Berkshire Hathaway BNSF Railway, Union Pacific Corp. і Norfolk Southern Corp., Inc., суттєво скоротили свою зайнятість на залізниці за п’ять років до пандемії COVID-19.

У понеділок S&P Global повідомило, що глобальний ціновий тиск також не змінився порівняно з березнем на початку другого кварталу, а вартість електротоварів досягла найвищого рівня із травня 2021 року.

За матеріалами The Epoch Times USA