ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Москва заявила, що ізраїльтяни воюють в Україні разом із полком «Азов»

Велика Епоха
Ізраїльські солдати на фото з архіву. (lia Yefimovich/dpa)

За російською версією, ізраїльські «найманці» нібито воюють в Україні разом із полком «Азов». Прессекретар МЗС у Москві Марія Захарова заявила в середу в ефірі державного телеканалу Sputnik: «Ізраїльські найманці практично пліч-о-пліч з бійцями «Азова». Своїми коментарями Захарова ще більше посилила напруженість у відносинах з Ізраїлем.

Заяви міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова про те, що в Адольфі Гітлері тече єврейська кров, останніми днями викликали обурення в Ізраїлі. В інтерв'ю для італійської медіагрупи Лавров повторив звинувачення у тому, що в уряді України є неонацисти. Президент України Володимир Зеленський єврей. Лавров прокоментував: «Боюся помилитися, але по-моєму у Гітлера теж була єврейська кров». Міністр закордонних справ Ізраїлю Яір Лапід назвав ці заяви «скандальними» та «непробачними».

Полк «Азов» був сформований у 2014 році як добровольчий батальйон та воював проти проросійських бойовиків на сході України. Потім українські військові взяли полк під свій контроль.

З початку російського вторгнення в Україну полк «Азов» воює на боці української армії. Бійці «Азова» також закріпилися на Азовському металургійному заводі у портовому місті Маріуполь, оточеному російською армією. Ізраїль традиційно підтримує добрі стосунки як з Україною, так і з Росією. Після того, як 24 лютого розпочалося російське вторгнення, прем'єр-міністр Ізраїлю Нафталі Беннет спробував виступити посередником між Києвом та Москвою.