ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

На уряд Великобританії можуть подати до суду через затримки з українськими біженцями

Велика Епоха
Українці, що біжать зі зруйнованих війною східних міст на львівському вокзалі, Україна, 24 березня 2022 (Charlotte Cuthbertson/The Epoch Times).

Британський уряд в особі Міністерства внутрішніх справ зіткнувся із судовим позовом через бюрократичні затримки в оформленні віз для біженців з України.

У березні уряд запустив схему «Дім для України», пообіцявши прийняти тисячі українських біженців, які будуть розміщені в британських сім'ях, що отримають по 350 фунтів стерлінгів на місяць.

Але щонайменше 800 українських біженців у Польщі, Словаччині та Румунії все ще чекають на оформлення своїх віз у Міністерстві внутрішніх справ, а низка британських спонсорів, які запропонували свої будинки, пригрозили подати колективний позов у зв'язку з «надмірними та необґрунтованими затримками».

Прем'єр-міністр Борис Джонсон, даючи інтерв'ю у програмі ITV «Доброго ранку, Британія», сказав: «Ми зробили дуже багато, щоб допомогти українським жінкам та дітям у цьому районі, але зараз ми бачимо, як велика кількість людей приїжджає до Великобританії. На сьогодні видано 86 000 віз, 27 000 вже тут, і я хочу сказати "дякую". 27 000 — це дуже багато, і ця цифра швидко зростає, і я хочу віддати належне всім тим, хто допомагає піклуватися про українців».

«Чи могли б ми зробити це швидше? Так, можливо, ми могли б», — додав він.

Джонсон сказав, що Великобританія вирішила не пропонувати українцям безвізовий режим, тому що деякі з них можуть «прикидатися» біженцями.

«Важливо захистити систему від тих, хто може захотіти зловживати нею», — додав він.

Групи Vigil 4 Visas і Taking Action Over the Homes for Ukraine Visa Delays, які представляють британських спонсорів, заявили, що затримки чинили «значний тиск та напругу» на господарів.

Аманда Джонс, імміграційний адвокат, яка представляє інтереси групи, сказала, що один біженець, якому було запропоновано будинок, був змушений чекати, доки Міністерство внутрішніх справ надасть візи його дітям.

Представник уряду Великобританії сказав: «У відповідь на варварське вторгнення Путіна ми запустили одну з найшвидших та найбільших візових схем в історії Великобританії. Було видано понад 86 000 віз, щоб українці могли жити та працювати у Великій Британії.

«Зміни, які Міністерство внутрішніх справ внесло для оптимізації візової системи, включаючи спрощення форм та збільшення чисельності персоналу, працюють, і тепер ми обробляємо візи так швидко, як вони надходять, що дозволяє тисячам українців приїхати нашими не обмеженими маршрутами», — додав він.

За матеріалами The Epoch Times USA