ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Посол України в Німеччині звернувся до канцлера Шольца: Не варто поводитися як скривджена ліверна ковбаса

Велика Епоха
Посол України в Німеччині Андрій Мельник (Youtube – скриншот)

Посол України у Німеччині Андрій Мельник у вівторок "наїхав" на канцлера Німеччини Олафа Шольца за його критику на адресу України.

"Йдеться про найжорстокішу війну на знищення з часів нацистського вторгнення в Україну, це не дитячий садок", — цитує Politico слова Мельника у відповідь на коментарі Шольца під час інтерв'ю у понеділок увечері.

В інтерв'ю Шольц сказав, що рішення України минулого місяця не приймати президента Німеччини Франка-Вальтера Штайнмаєра "стоїть на шляху" його візиту до Києва.

"Це був неприйнятний спосіб поводження з президентом країни, яка надає так багато військової допомоги, так багато фінансової допомоги, яка потрібна, коли йдеться про гарантії безпеки, важливі для України в майбутньому", — сказав Шольц.

Але Мельник відкинув аргументи Шольца.

"Не дуже по-державному поводитися як скривджена ліверна ковбаса", — відповів він, використовуючи німецький сленговий термін — beleidigte Leberwurst — для позначення людини, яка легко ображається або не може прийняти жарт.

Мельник, який став послом Києва в Німеччині у 2015 році, був одним із найзапекліших критиків німецького уряду з моменту вторгнення Росії в Україну в лютому.

Посол є поляризаційною фігурою — для деяких німців він є бажаним шипом у боку уряду, який вони сприймають як інертний, тоді як інші критикують його часті нападки на Берлін як недипломатичні та марні.