ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Японському прем'єр-міністру заборонили в'їзд до Росії на невизначений термін. До "чорного списку" Кремля потрапили 63 японських чиновники

Велика Епоха
Прем'єр-міністр Японії Фуміо Кісіда (Youtube/скриншот)

У середу Москва оголосила, що заборонить на невизначений термін в'їзд до Росії прем'єр-міністру Японії Фуміо Кісіде та кільком високопосадовцям. Заборона є частиною нового раунду санкцій проти Японії на тлі напруженості між двома країнами через війну в Україні, повідомляє японське інформаційне агентство Kyodonews.

У "чорний список" Росії включено 63 громадян Японії, зокрема міністр закордонних справ Йосімас Хаясі, міністр оборони Нобуо Кісі і головний секретар кабінету міністрів Хірокадзу Мацуно.

Поширена думка, що це захід у відповідь на серію каральних заходів, вжитих японським урядом проти Росії після початку нападу на Україну наприкінці лютого.

Керівники японських медіа-організацій та викладачі університетів також були включені до списку, опублікованого Кремлем.

Поряд із США та європейськими країнами, Японія ввела низку санкцій проти Росії за її вторгнення в Україну, включаючи заморожування активів президента Путіна та його підлеглих.

Росія вже заборонила в'їзд у країну декільком західним лідерам, включаючи президента США Джо Байдена, прем'єр-міністра Великобританії Бориса Джонсона та прем'єр-міністра Канади Джастіна Трюдо, щоб помститися за санкції, введені цими країнами.

Минулого місяця парламент Японії дав зелене світло на позбавлення Росії статусу "країни найбільшого сприяння" у торгівлі, що призведе до втрати нею таких пільг, як зниження тарифів. Вона також вислала вісім росіян, включаючи дипломатів із російського посольства до Токіо.

Минулого тижня Росія заявила, що також вишле вісім японських дипломатів.