Середа, Лип 6, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Іран продаватиме автозапчастини російському автовиробнику

П'ятниця, 6 травня 2022 року
Верховний лідер аятолла Алі Хаменеї (праворуч) та президент Путін на зустрічі в Тегерані, Іран. На стіні висить портрет нині покійного засновника іранської революції аятолли Хомейні. (Офіс Верховного лідера Ірану через AP)

Член іранського синдикату виробників автозапчастин стверджує, що іранські виробники мають можливість експортувати свою продукцію російському автовиробнику, повідомляють державні ЗМІ.

У повідомленні, опублікованому в понеділок пізно ввечері, Хоссейн Бахраніан заявив, що "відомий російський автовиробник" замовив запчастини з Ірану. Замовника він не назвав. За його словами, було замовлено: гальмівні запчастини, подушки безпеки, деталі кондиціонерів та інші компоненти.

І Іран, і Росія перебувають під санкціями США, але експорт іранських автомобілів та автозапчастин не підпадає під санкції.

Імпорт автомобілів до Ірану також не підпадає під санкції. Проте Тегеран не імпортує автомобілі з 2018 року, після того, як США вийшли з ядерної угоди між Іраном та світовими державами, і наклали на Іран нафтові та банківські санкції.

Західні країни припинили експорт до Росії після вторгнення в Україну.

В останні роки Іран експортував до Росії автомобільні радіатори та системи підвіски. У минулому він експортував автомобілі до Іраку, Сирії та Венесуели.

В останні роки Тегеран і Москва підтримують тісні відносини, особливо після того, як у 2011 році при сприянні Росії було запущено єдину іранську атомну електростанцію.

Окремо у вівторок Іран заявив, що він відіграє посередницьку роль у війні в Україні.

"Досі я двічі передавав повідомлення міністра закордонних справ України для мого російського колеги", — сказав міністр закордонних справ Хоссейн Амір Абдоллахіан у телефонній розмові зі своїм ірландським колегою. Він сказав, що Іран підтримує дипломатичні рішення для відновлення миру та стабільності.

Абдоллахіан не вдавався у подробиці, але сказав, що Іран "виступає проти війни та вимушеного переселення людей в Україні" та в інших місцях, таких як: Ємен, Палестинські території та Афганістан.

За матеріалами The Epoch Times USA