Середа, Лип 6, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Hyundai та Kia відкликають майже 485 000 автомобілів через ризик займання

Четвер, 10 лютого 2022 року
Логотип Kia Motors та Hyundai. (Justin Sullivan/Getty Images)

Компанії Hyundai та Kia закликають покупців майже 485 000 автомобілів, що відкликаються з ринку, паркуватися на вулиці, далеко від інших автомобілів і будівель через ризик пожежі, навіть при вимкненому двигуні.

Згідно з заявою Управління з безпеки дорожнього руху США (NHTSA), два корейські автовиробники виявили підвищений ризик займання моторного відсіку.

Виробники вважають, що в електричному компоненті антиблокувальної гальмівної системи може статися внутрішнє коротке замикання, що може збільшити ризик загоряння як під час руху, так і під час паркування, хоча причина невідома. Відкликання є черговим у довгій низці проблем із загортаннями та відмовою двигунів, які переслідують компанії протягом останніх шести років.

Автомобілі Kia — це позашляховики Kia Sportage з 2014 по 2016 рік і седан K900 з 2016 по 2018 рік. Hyundai відкликав деякі позашляховики Santa Fe 2016–2018 років, Santa Fe Sports 2017 та 2018 років, Santa Fe XL 2019 року та позашляховики Tucson 2014 та 2015 років.

За даними Hyundai та Kia, у США було 11 повідомлень про пожежі, але немає повідомлень про травми.

«Kia і Hyundai повідомлять власників поштою з інструкціями про доставку своїх автомобілів до дилера Kia або Hyundai для безкоштовного ремонту», — йдеться у повідомленні NHTSA.

У заяві NHTSA говориться, що дилери встановлять запобіжник, призначений для зниження ризику загоряння. Власники постраждалих транспортних засобів повинні паркуватися зовні та далеко від будівель та інших транспортних засобів доти, доки не буде проведено ремонт, йдеться у повідомленні.

Дилери Hyundai перевірять модулі керування та при необхідності замінять їх. Hyundai надсилатиме повідомлення поштою, починаючи з 5 квітня, а Kia відправить їх 31 березня.

У NHTSA заявили, що клієнти можуть відвідати сайт і ввести свій 17-значний ідентифікаційний номер автомобіля, щоб дізнатися, чи входить їхній автомобіль до числа відкликаних.

Hyundai заявила, що «діятиме швидко та ефективно», щоб відкликати автомобіль, якщо виявить дефект безпеки, та усуне проблему безкоштовно.

За словами Kia, деякі попереджувальні ознаки займання автомобіля включають запах горілого або речовини, що плавиться, видимий дим, що виходить з моторного відсіку, і включення сигнальної лампи антиблокувальної гальмівної системи.

Це сталося після того, як у 2019 році NHTSA розпочало розслідування попередніх випадків спалаху двигуна в автомобілях Hyundai та Kia. У листопаді 2020 року автовиробників попросили виплатити 137 мільйонів доларів штрафів.

Майкл Брукс, головний юрисконсульт некомерційного Центру автомобільної безпеки, сказав: «Хоча NHTSA має право віддати розпорядження про відкликання і, можливо, викуп всіх зачеплених автомобілів, окремі дефекти загоряння, від яких страждають мільйони автомобілів Hyundai за кілька років випуску, роблять це завдання дуже складним».

За матеріалами The Epoch Times USA