Вівторок, Січ 18, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

У США ціни на вживані автомобілі зросли на 39 % за 12 місяців

Середа, 5 січня 2022 року

Автомобілі, виставлені на продаж, будуть виставлені в Оклахома-Сіті, штат Оклахома, 24 червня 2021 р. (Sue Ogrocki/AP Photo)

Ціни на вживані автомобілі стрімко досягають рекордних висот із середньою ціною $29 011 у листопаді, оскільки виробництво нових автомобілів уповільнюється через брак мікросхем, а запаси автомобілів, що вживаються, скорочуються в дилерських центрах по всій країні.

Уживаний автомобіль у США коштує приблизно на 39 відсотків більше, ніж рік тому, і, за деякими оцінками, це вперше, коли половина домогосподарств у країні опиняється у ситуації, коли вони не можуть собі дозволити автомобіль. Ціни зростали стрімкими темпами, витіснивши з ринку багатьох потенційних покупців.

Коли п'ять років тому людина могла претендувати на новий автомобіль із щомісячним платежем у розмірі $500+, тепер така ж сума потрібна для володіння старим автомобілем. Поряд зі зростанням цін на товари повсякденного попиту, від продуктів харчування до бензину, інфляція, що досягла 39-річного рівня, унеможливила для середнього американця дозволити собі власний автомобіль.

Пару місяців тому жінка відвідала стоянку автомобілів Джефа Шрієра в Омахі, штат Небраска. За її словами, вона мала обмежений бюджет, і вона відчайдушно потребувала машини, щоб добиратися до роботи.

Їй показали три машини за граничною ціною приблизно 7500 доларів. Шрієр сказав, що жінка була приголомшена.

"Це те, що я отримаю за 7500 доларів?" — він згадав її слова. Автомобілі мали набагато більший вік або більший пробіг, ніж вона очікувала, щоб замінити машину, що потрапила в аварію.

Зрештою жінка зупинилася на Toyota Scion 2013 з пробігом 160 000 миль. Шрієр не впевнений, що отримав від угоди якийсь прибуток. "Ми просто допомогли їй", — сказав він.

Постачання нових автомобілів обмежене, і в дилерських центрах країни є близько 1 мільйона автомобілів. Типове число до пандемії становило близько трьох мільйонів. Очікується, що ціни залишаться високими, поки пропозиція не збільшиться до рівня, близького до допандемічної позначки.

Коли нові автомобілі задовольнять очікуваний попит на ринку, вживані автомобілі наслідують його приклад, і ціни впадуть, оскільки покупці обмінюють свої автомобілі на нові моделі.

Коли на економіку звалилися обмеження, пов'язані з пандемією, люди залишилися вдома, менше подорожували та більше залежали від своїх комп'ютерів та мобільних пристроїв. Автовиробники призупинили виробництво через зниження попиту та дотримувалися урядових обмежень, щоб зменшити поширення інфекції.

Виробники мікросхем змістили акцент з автомобілів на побутову електроніку. Хоча ослаблення обмежень та раптове відновлення економіки призвели до перезапуску автомобільних заводів, вони не змогли закупити достатню кількість чіпів, що призвело до зупинок виробництва, дефіциту пропозиції та високих цін.

Великі покупці нових автомобілів, такі як компанії з оренди автомобілів, не змогли замінити свої запаси, і джерела вживаних автомобілів вичерпалися, що призвело до зменшення кількості автомобілів та підвищення цін.

В цей час середня ціна уживаного автомобіля становить близько 63 відсотків від вартості нового, що на дев'ять процентних пунктів вище, ніж до пандемії.

"Я ніколи не бачив нічого навіть віддалено схожого на це — це безумство", — сказав Шрієр, який займається продажем автомобілів вже 35 років. «Наразі це досить неприємно для багатьох людей».

На цей час Шрієр змушений говорити покупцям з низьким рівнем доходу, що має дуже мало вживаних автомобілів, щоб продати їм. «Те, що раніше коштувало 5 000 доларів, — каже він, —зараз коштує 8 000 доларів. Те, що раніше коштувало $8 000, тепер коштує $11 000 або $12 000».

За словами дослідника ринку Джима Б'янка, вартість старого автомобіля зростає швидше, ніж біткойн та інші фондові активи.

"Якщо ви хочете знати, які найкращі інвестиції ви, ймовірно, зробили у 2021 році, то це той автомобіль, який стоїть у вас на під'їзній доріжці або в тому гаражі", — сказав Б'янко CNBC у четвер. "Він дорожчає швидше, ніж фондовий ринок, а останнім часом швидше, ніж деякі криптовалюти".

За матеріалами The Epoch Times USA

Comments   

загрузка...