Вівторок, Січ 18, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Угода на мільярд доларів: компанія з прокату автомобілів Hertz замовляє 100 000 Tesla

Субота, 30 жовтня 2021 року

Американська компанія з прокату автомобілів Hertz. (SAUL LOEB/AFP via Getty Image

Tesla продовжує рухатися вперед: отримавши велике замовлення на мільярди від компанії з прокату автомобілів Hertz, компанія зоряного підприємця Елона Маска ставить ще один знак оклику на своєму імені. Таким чином компанія офіційно досягла оцінки $1 трлн на публічному ринку, збільшивши свою ринкову капіталізацію більш ніж на $100 млрд.

Американська компанія з прокату автомобілів Hertz інвестує мільярди у розширення парку електромобілів, із великим замовленням від компанії Tesla.

Компанія Hertz заявила, що хоче створити найбільший парк автомобілів для прокату в Північній Америці, оскільки люди виявляють велику зацікавленість до електромобілів. Починаючи з листопада клієнти зможуть забронювати Tesla Model 3 у США, а також у деяких європейських містах. Одночасно із замовленням компанія Hertz оголосила про плани встановлення декількох тисяч зарядних станцій. "Електромобілі стали мейнстримом", — заявив у пресрелізі керівник перехідного періоду компанії Hertz Марк Філдс.

За даними компанії з прокату автомобілів, очікується, що замовлення від Tesla збільшить частку електромобілів у глобальному автопарку Hertz до 20 відсотків. Купівля автомобілів є першою великою ініціативою компанії після завершення процедури банкрутства у червні. Компанія Hertz подала заявку на захист від банкрутства під час коронавірусної кризи, але згодом швидко відновилася.

Tesla набирає обертів

Акції Tesla відреагували на велике замовлення на початку торгів на фондовому ринку США стрибком цін на понад п'ять відсотків. З початку року ціна акцій зросла на 35 відсотків, а лише за останні чотири тижні — більш ніж на 20 відсотків. З ринковою вартістю акцій понад 950 мільярдів доларів, Tesla є однією з найбільш котированих компаній у світі і продовжує наближатися до рубежу в один трильйон доларів.

Компанія зіркового підприємця Елонна Маска зараз перебуває на хвилі успіху. Попри глобальну кризу мікросхем та проблеми з постачанням, в останньому кварталі компанія Tesla заробила більше, ніж будь-коли за квартал. За три місяці до кінця вересня прибуток зріс на 389 відсотків проти минулого року і склав 1,6 мільярд доларів, повідомила компанія Tesla минулого тижня. Продаж зріс на 57 відсотків до рекордних 13,8 мільярда доларів.

Tesla успішно справляється з нестачею матеріалів

Хоча автомобільна промисловість загалом уже кілька місяців страждає від нестачі напівпровідників, дефіциту контейнерів, перевантаженості морських портів та інших збоїв у ланцюзі постачання, Tesla досі справлялася відносно успішно. У третьому кварталі компанія поставила своїм клієнтам 241 391 автомобіль, що приблизно на 73 відсотки більше, ніж роком раніше. Обсяг виробництва за три місяці становив трохи менш як 240 000 електромобілів. Велике замовлення Hertz відповідає приблизно одній десятій частині поточних річних виробничих потужностей Tesla.

Для того, щоб впоратися і з без того високим попитом, який тепер несподівано ще більше виріс через замовлення, Tesla залежить від можливості швидкого запуску та нарощування виробництва на нових заводах, таких як Грюнхайде під Берліном або в Остіні, штат Техас. Однак це навряд чи буде легко, у Німеччині Tesla досі не має остаточних погоджень — графік давно відстає через бюрократичні різночитання.

Обличчям нової рекламної кампанії стала зірка НФЛ Том Бреді (Tom Brady)

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...