Вівторок, Січ 18, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Шотландський професор перетворює відходи віскі на бензин (ВІДЕО)

Субота, 30 жовтня 2021 року

Мартін Тангні, професор Единбурзького університету Напір, провів новаторську роботу. Він переробляє відходи від виробництва віскі на біопаливо за допомогою традиційного процесу ферментації. Він вважає, що це біопаливо може замінити бензин. Напередодні кліматичного саміту ООН у Шотландії, Тангні закликає до інвестицій для масового виробництва.

Виробництво віскі, одна з найважливіших галузей економіки Шотландії, незабаром може дати поштовх розвитку економіки. Шотландська компанія переробляє відходи від виробництва віскі на хімікати, які зазвичай отримують із нафти.

Біопаливо, вироблене компанією Celtic Renewables професора Мартіна Тангні, може бути використане як пряма заміна бензину в автомобілях.

"Ми в Celtic Renewables є флагманами в процесі перетворення промислових відходів, наприклад, від виробництва віскі, на високоцінні продукти, а саме бутанол, який використовується для заправки автомобілів", - сказав професор Мартін Тангні, засновник Celtic Renewables.

Віскі виготовляється з ячменю, дріжджів та води. Залишається лише пивоварний солод із зерен ячменю та вода з цукром, звана питним елем.

Відходи часто використовуються як корм для тварин або викидаються в море.

При перероблюванні відходів утворюються хімічні речовини, що використовуються у всіх галузях — від виробництва палива та продуктів харчування до медицини та косметики.

За словами професора Тагні, ці хімічні речовини можна використовувати ще довгий час у майбутньому, якщо вони будуть вироблятися на екологічній основі.

"Вони зроблені з живого вуглецю. По суті, утворюються з промислових відходів — однієї з найважливіших галузей промисловості Шотландії. Ми перетворюємо відходи на те, що нам потрібно зараз, з екологічно чистої сировини", — сказав професор.

Процес ферментації, який поновила компанія Celtic Renewables, раніше був величезною галуззю світової промисловості. Однак на зміну їй прийшла нафтохімія, і зрештою виробництво було припинено через дорожнечу сировини.

Професор Тангні сказав, що в запатентованому ним процесі органічні відходи можуть бути використані замість високоякісної сировини.

"У Celtic Renewables ми використовуємо біотехнологічний процес, який був розроблений сто років тому для виробництва ацетону, бутанолу та етанолу: ферментація ABE. Ми відновили його для сучасного світу, щоб виробляти екологічно чисті хімікати з відходів та залишків", — пояснив він.

Експериментальний завод у Грейнджмуті може виробляти мільйон літрів біохімічних речовин із 50 000 тонн пивоварного солоду, елю чи такої сировини, як картопля, а також практично з будь-яких інших органічних відходів.

За кілька днів до початку саміту ООН з клімату COP26, який відбудеться у Глазго за участю глав держав та урядів з усього світу, професор Тангні закликає до дій.

Його компанія планує побудувати п'ять великих нафтопереробних заводів у всьому світі в найближчі п'ять років і закликає уряди та інвесторів підтримати їх.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...