Вівторок, Січ 18, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Берлінський автобан перетвориться на овочеву ферму

Четвер, 9 вересня 2021 року

Берлінський автобан поступиться місцем овочевій фермі. (IStoc)

Без машини й весело! Це гасло вже давно використовується берлінськими любителями природи для просування кліматично сприятливої транспортної політики в столиці. Тепер аналітичний центр знову представив конкретні ідеї. Експерт з питань навколишнього середовища Френк Хенніг говорить про лицемірство.

Якби все залежало від зелених мрійників, розширення берлінської автомагістралі A100 використовувалося б не для руху транспорту, а для сільського господарства. Комах, гриби і водорості можна було б вирощувати там, де по асфальту колись мчали тисячі автомобілів.

Як повідомляє Berliner Zeitung, група, що називає себе некомерційним берлінським аналітичним центром "Паперові літаки", планує побудувати більш ніж трикілометрову сільськогосподарську ферму саме там, де з 2013 року працюють будівельні бригади, розширюючи міську кільцеву дорогу за Нойкельн Гренцаллеї в напрямку Трептов-парку.

Замість автобану зелені активісти хочуть створити "завтрашню ферму Берліна", яка буде супроводжуватися парком і житловими районами. У інших активістів, які виступають проти автомагістралі, є інші ідеї: "Відкритий басейн на ділянці жолоба — було б розумним, сімейним вкладенням, від якого виграли б усі", — цитує газета прессекретаря берлінського альянсу "Пісок в трибок", який на початку літа організував захоплення будівельного майданчика автомагістралі.

Будівництво автомагістралі в Берліні зазнало критики, особливо з боку зеленої та лівої фракції. Замість цього вони виступають за міську або федеральну дорогу і велосипедну швидкісну магістраль. Різні активісти руху також вважають, що подальше будівництво кільцевої дороги вже не відповідає часу. За їх словами, подібний проєкт не вкладається в той час, коли необхідно реагувати на глобальне потепління.

"Зелена фарба всіх виступів лицемірна"

Завершення будівництва ділянки заплановано на 2024 рік. Були знесені будівлі з більш ніж сотнею квартир, розчищено близько 300 садових ділянок, вирубано близько 450 великих і незліченна безліч маленьких дерев. Прихильники вважають розширення шосе A100 важливим для поліпшення транспортного сполучення зі східною частиною Берліна. За їх словами, це позбавить багатьох водіїв від необхідності об'їжджати дорогу.

З юридичної точки зору у зелених провидців погані карти. Федеральне міністерство транспорту хоче дотримуватися свого Федерального плану розвитку транспортної інфраструктури до 2030 року, який був прийнятий у 2016 році.

Френк Хенніг, дипломний інженер в галузі перетворення енергії, також вважає малоймовірним, що на федеральному рівні можна знайти політичну більшість, щоб зупинити будівництво. "Але ви не знаєте, що станеться після виборів", — сказав він The Epoch Times. Якщо до цього дійде, то підрядникам доведеться виплатити компенсацію, і спочатку потрібно буде вирішити питання про вартість цих планів.

"Зелена фарба всіх виступів лицемірна. Замість того щоб засаджувати бетон, слід захищати існуючу в провінції природу, запобігати знищенню лісів на догоду вітряним турбінам, а також перетворення сільськогосподарських земель у відкриті сонячні електростанції ", — говорить Хенніг.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...