Вівторок, Січ 18, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Понад 30 країн оголосили про відмову від автомобілів із двигуном внутрішнього згоряння до 2040 року

Неділя, 14 листопада 2021 року

Електричний позашляховик. Символічне зображення (iStock)

На конференції ООН зі зміни клімату в Глазго альянс приблизно з 30 країн, а також міст і компаній зобов'язався повністю перейти на "автомобілі з нульовим рівнем викидів" не пізніше 2040 року.

"Разом ми працюватимемо над тим, щоб усі продажі нових автомобілів і мікроавтобусів були з нульовим рівнем викидів загалом до 2040 року, а на провідних ринках — не пізніше 2035 року", — йдеться в заяві, опублікованій головою КС26 Великобританії в середу.

Крім Великобританії, до тих, хто підписав угоду, входять такі держави ЄС, як Данія, Польща, Австрія та Хорватія, а також низка інших промислово розвинених країн, таких як Ізраїль та Канада. Але до ініціативи приєдналися також нові країни, що розвиваються, такі як Туреччина, Парагвай, Кенія і Руанда. У проєкті також беруть участь такі штати, як Каліфорнія, та такі міста, як Барселона, Флоренція та Нью-Йорк. Німеччина не входить до числа підписантів.

З німецьких автовиробників до ініціативи приєднався Mercedes Benz. У проєкті беруть участь інші виробники, такі як Ford, Volvo і Jaguar Landrover. Крім того, в акції беруть участь десятки компаній, які інвестують в автомобільну промисловість або мають власні автопарки, такі як Eon, Ikea та Unilever.

Держави-учасниці, а також регіональні уряди та міста хочуть створити умови для прискорення переходу від автомобілів із двигунами внутрішнього згоряння до "транспортних засобів з нульовим рівнем викидів". Автовиробники, що беруть участь, зобов'язуються продавати тільки автомобілі та мікроавтобуси "з нульовим рівнем викидів" "на провідних ринках" не пізніше 2035 року і просувати це за допомогою бізнес-стратегії, що зміцнює відповідний "споживчий попит".

Власники або керівники автопарків і платформ мобільності, що беруть участь у проєкті, зобов'язуються скоротити викиди своїх автомобілів до "нуля" не пізніше 2030 року.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...