ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Білорусь шантажує Європу мігрантами: "Візьміть дітей, обійміть їх, виглядайте брудними та втомленими" (ВІДЕО)

Велика Епоха
Білорусь шантажує Європу мігрантами: "Візьміть дітей, обійміть їх, виглядайте брудними та втомленими" (ВІДЕО)

Тисячі мігрантів уже кілька тижнів намагаються перетнути кордон між Білоруссю та Польщею. Тепер вони прорвали кордон у двох місцях.

За повідомленням польської радіостанції Białystok, дві групи мігрантів з Білорусі в'їхали до Польщі в ніч проти вівторка (9 листопада). Вони нібито прорвалися і знесли паркани в районі Кринок та Біловежі.

Влада підтверджує, що мігранти мали різне обладнання та інструменти. Прикордонникам вдалося повернути деяких нелегальних іммігрантів до кордону, доки вони шукали інших.

Прессекретар прикордонної служби у Підляшші, мер міста Катажина Зданович, заявила, що огорожі були зламані.

Однак у таборі мігрантів під Кузницею ситуація спокійніша, повідомляють польські ЗМІ. Хоча кілька сотень людей все ще перебуває на білоруському боці.

За словами польських чиновників, у вівторок іммігранти отримали їжу від білорусів. Вони мають намети та спальні мішки, а ввечері вони розводять багаття, щоб зігрітися. Вони завжди перебувають під охороною білоруських служб.

Мігранти отримують інструкції

Дедалі голосніше звучать звинувачення в тому, що уряд Олександра Лукашенка навмисно переправляє мігрантів через кордон, щоб чинити тиск на Польщу та ЄС.

Мігранти навіть отримували інструкції, каже Станіслав Жарін, координатор польської розвідки та директор Міністерства національної безпеки. "Візьміть дітей, обійміть їх, виглядайте брудними та втомленими", — нібито говорила мігрантам білоруська влада, пише Жарін у Twitter, додаючи фотографії, на яких видно інструкції.

За словами координатора розвідки, нинішня ситуація — це інформаційна війна. За допомогою фотографій дітей і жінок, які плачуть, Білорусь хоче змусити Польщу погодитися на міграційний маршрут. "Це схоже на психологічну війну, в якій використовуються в основному діти та жінки", — каже він.

Діти також зазнають насильства у пропагандистських цілях. Вони мають висловити, наскільки їм погано у відеороликах, каже він. "От так білоруські служби грають нашими почуттями", — коментує Жарін.

Штурм може статися будь-коли

За інформацією координатора розвідки, мігранти були поділені на групи. Вони стають табором на ніч, і "ця група поповнюється — ми припускаємо — новими людьми, які прибувають до нашого кордону з Мінська", — каже Жарин.

Він припускає, що Лукашенко й надалі продовжуватиме збирати натовпи на кордоні з ЄС, щоб дестабілізувати ситуацію на кордоні.

Служби в Польщі зазначають, що спроби штурму прикордонних бар'єрів можна зробити в будь-який час. Більшість із них уже серйозно пошкоджені — частково вирубаними деревами, повідомляє польська влада.

За останні кілька днів зареєстровано 309 спроб незаконного перетину кордону із Білорусі до Польщі.

На запитання, скільки іммігрантів може бути в Білорусі, Жарін відповів, що польські служби припускають від 12 до 15 тисяч осіб. "В останні місяці Лукашенко заманював їх до Білорусі", — сказав він.

Росія також втручається

Крім того, за словами Жаріна, президент Росії Володимир Путін хоче отримати з цієї ситуації політичну вигоду. Він вимагатиме послаблень та взаємних послуг "заспокоєння ситуації".

У вівторок (9 листопада) міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров порівняв ситуацію із хвилею біженців із Туреччини. ЄС надає фінансову підтримку біженцям, які залишаються в Туреччині, сказав Лавров, стверджуючи, що ЄС міг би зробити те саме в Білорусі.

"Чому б не допомогти і білорусам, які мають певні потреби, щоб біженці, яких не хочуть приймати Литва та Польща, могли жити в нормальних умовах", — сказав Лавров на пресконференції.

Мігранти хочуть залишитися "не в Білорусі та не в Туреччині", а потрапити до країн ЄС, додав він.

ЄС протягом багатьох років "пропагував і рекламував їхній спосіб життя" і тому "має нести відповідальність за їхню поведінку".

32 тисячі перетинів кордону

З початку року прикордонна служба у Польщі зареєструвала загалом близько 32 тисяч спроб незаконного перетину польсько-білоруського кордону, йдеться у повідомленні.

Польща також збільшила свої сили безпеки вздовж кордону. Мігранти зривають огорожі із колючого дроту, щоб перебратися на інший бік, повідомляють польські ЗМІ. Проте чиновники формують захисні стіни, щоб запобігти їхньому напливу в країну.

До середини наступного року вздовж ділянки кордону з Білоруссю буде зведено сталевий паркан із колючим дротом, який потім буде оснащено електронними пристроями.

Дамба завдовжки 180 км на кордоні з Білоруссю будується у регіоні Підляшшя. У Люблінському регіоні є природним бар'єром річка Буг. Загальна висота греблі становитиме 5,5 метрів. Уздовж кордону будуть встановлені датчики руху та камери денного та нічного спостереження.

До середини наступного року на ділянці кордону з Білоруссю буде зведено сталевий паркан із колючим дротом, який потім буде оснащено електронними пристроями.

Джерело: The Epoch Times