ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Російські ритейлери ведуть переговори про імпорт товарів через Казахстан

Велика Епоха
Вантажівки на складі російської роздрібної компанії "Лента" у Ленінградській області, Росія, 27 квітня 2022 року. (Anton Vaganov/Reuter)

Російські торгові компанії "Магніт" та "Лента" ведуть переговори зі своїми постачальниками та іншими сторонами про імпорт товарів через Казахстан, південного сусіда та близького партнера Росії, повідомив у вівторок казахстанський чиновник.

Нестабільність рубля та збої в ланцюжку постачань вдарили по російському ринку після того, як 24 лютого президент Володимир Путін направив війська в Україну.

Захід ввів масштабні санкції проти Росії у спробі змусити її вивести свої війська, а багато іноземних компаній припинили або призупинили свою діяльність у Росії.

Робота через посередницькі підприємства у Казахстані теоретично може дозволити російським компаніям вирішити деякі проблеми, викликані санкціями, такі як здійснення платежів у іноземній валюті.

Єркебулан Оразалін, начальник відділу підприємництва та інвестицій мерії Алмати, найбільшого міста Казахстану, сказав, що "Магніт" та "Лента" розглядають, зокрема, товари, постачання яких безпосередньо до Росії були обмежені, повідомляє казахстанський сайт новин Tengrinews.kz.