ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Вертоліт російської армії порушив повітряний простір Фінляндії

Велика Епоха
Вертоліт UH-60 Black Hawk на фотографія з архіву. (Sam Yeh/AFP via Getty Images)

У розпал обговорення вступу Фінляндії до НАТО російський військовий вертоліт порушив повітряний простір скандинавської країни. За попередніми даними, у середу вертоліт Мі-17 вдерся в повітряний простір на чотири-п'ять кілометрів, повідомив представник Міноборони в Гельсінкі. А на початку квітня повітряний простір Фінляндії ненадовго увійшов транспортний літак російської армії.

Як і Швеція, Фінляндія зараз обговорює питання про вступ до НАТО. Громадська думка значно змінилася після російського вторгнення в Україну. Більшість населення та депутати зараз виступають за вступ до західного військового альянсу. Президент Фінляндії Саулі Нійністе планує офіційно висловити свою думку 12 травня.

Прем'єр-міністр Санна Марін заявила в середу, що у разі подання заявки на приєднання — поодинці або разом зі шведським сусідом — процес приєднання має бути завершений «якнайшвидше». За повідомленнями фінських ЗМІ, рішення уряду може бути прийняте лише за кілька днів. Очікується, що у Швеції 13 травня уряд і парламент представлять концепцію політики безпеки, в якій будуть викладені погляди на членство в НАТО.