ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Кремлі відмовилися повідомити, чи справді Путін вибачився перед прем'єр-міністром Ізраїлю за висловлювання Лаврова

Велика Епоха
Прессекретар Кремля Дмитро Пєсков (Kirill Kudryavtsev/AFP/Getty Images)

У Кремлі відмовилися повідомити, чи справді президент Росії Володимир Путін вибачився перед прем'єр-міністром Ізраїлю Нафталі Беннетом через заяву його міністра закордонних справ про те, що Адольф Гітлер мав єврейську кров.

Ізраїль повідомив, що Путін вибачився під час телефонної розмови з Беннетом у четвер. Беннет сказав, що він прийняв вибачення Путіна — рідкісна поступка з боку лідера Кремля і сильний закид з боку його міністра закордонних справ Сергія Лаврова.

Лавров сказав в інтерв'ю цього тижня, що у Гітлера "була єврейська кров" і що "найбільш злісні антисеміти, як правило, євреї". Підбурювальні коментарі викликали обурення в Ізраїлі.

Ще кілька рядків із сьогоднішнього брифінгу Кремля з журналістами: Прессекретар Кремля Дмитро Пєсков заявив, що з Польщі виходить ворожа риторика і що Варшава може бути "джерелом загрози".

Коментарі Пєскова прозвучали на тлі закликів Польщі до Європейського союзу посилити санкції, а НАТО — озброїти Україну. Раніше цього тижня міністр довкілля та клімату Польщі Анна Москва заявила, що "Польща пишається тим, що потрапила до списку недружніх країн Путіна".

Пєсков також сказав, що не знає, чи буде 9 травня у Маріуполі парад на честь перемоги Радянського Союзу у Другій світовій війні, додавши: "Настане час, і ми відзначимо День Перемоги в Маріуполі".