ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Росія стверджує, що захищає «справедливий і демократичний» світовий порядок через війну: Санкції не можуть зламати волю людей

Велика Епоха
Сергій Лавров (ALEXANDER NEMENOV/AFP/Getty Images)

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив у п'ятницю, що жодні санкції не зможуть знищити волю російського народу та його рішучість відстоювати історичну правду, та звинуватив Захід у тому, що "зараз він намагається прикрити нацизм, заохочувати нацистські прояви у сучасній Європі".

"Ніякі покарання, ніякі санкції не можуть знищити волю нашого народу, волю нашого керівництва, налаштованого на те, щоб відстояти історичну правду та законні інтереси Росії та зупинити прямі загрози нашій безпеці, культурі та історії, що створюються прямо біля наших кордонів, що продовжується вже багато років", — сказав Сергій Лавров, як повідомляє ТАРС, на церемонії покладання квітів у Москві на згадку про російських дипломатів, які загинули під час Другої світової війни.

За словами міністра закордонних справ Росії, зараз визначається майбутнє світу, вирішується, чи існуватиме багатополярний світовий порядок, "цілком контрольований Сполученими Штатами, чого хоче Вашингтон і терплять інші західні країни, або ж світ буде справедливим і демократичним".

Лавров також підкреслив, що Росія, "разом із переважною більшістю країн", закликає до справедливого світового порядку.

"Наші зусилля засновані не на спекуляціях, як правила, які вигадали американці і намагаються нав'язати всім, а на Статуті ООН, організації, яка була створена після Другої світової війни", — заявив Лавров, додавши, що "ті, хто не приймає рівності і хоче диктувати світові, намагаються переписати "ідеали справедливості та суверенної рівності всіх країн, закріплені в цьому документі.

І останнє, але не менш важливе: Лавров спробував представити Росію, країну, яка веде криваву війну з Україною, як жертву, стверджуючи, що проти російського народу зараз розв'язана пропагандистська війна. "Йдеться про будь-якого росіянина, який прибув до європейської, західної чи іншої країни".

"І, звичайно, у цьому прояві відкритого расизму є ще одна форма дискримінації, доведена до абсурду, до того, що (...) прищеплюється ненависть до всього, що так чи інакше пов'язане з Російською Федерацією", — додав він.

Лавров вибухнув тирадою на адресу Заходу, звинувативши його в тому, що "зараз Захід намагається прикрити нацизм, заохочувати нацистські прояви у сучасній Європі".

"Вони вже намагаються не лише прирівняти переможців нацизму до злочинців, а й уявити Росію як головного винуватця Другої світової війни. Це відбувається в Прибалтиці та на Україні", — стверджував Лавров, закликаючи пам'ятати уроки історії.