ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Каспаров: російським спортсменам, які виступають за "війну Путіна", необхідно заборонити участь у всіх міжнародних змаганнях

Велика Епоха
Гарі Каспаров, колишній чемпіон світу з шахів та член російської опозиції. (Win McNamee/Getty Images)

Російський шаховий гросмейстер Гаррі Каспаров, лютий критик Володимира Путіна, заявив, що російським спортсменам, які підтримують "путінську війну", слід заборонити брати участь у всіх міжнародних змаганнях. Він стверджує, що єдиним способом участі російських спортсменів у змаганнях було б підписання публічного листа із засудженням російського вторгнення до України.

"Мене постійно запитують про участь російських спортсменів у змаганнях. Я вважаю, що кожен, хто підтримує цю злочинну війну, заслуговує заплатити ціну. Російські спортсмени, на мою думку, повинні бути прийняті за однієї умови — вони повинні підписати публічні листи із засудженням війни. Наприклад, Ян Непомнящий, як і інші шахісти, підписав лист із засудженням війни, тому сьогодні вони можуть брати участь у цьому турнірі під нейтральним прапором. Доводиться платити, тому що ми знаємо, що сталося в Німеччині 80 років тому. Саме тому я підтримую усунення спортсменів і чекаю, що Міжнародна шахова федерація підтримає це рішення", — заявив Каспаров у середу на прес-конференції в Бухаресті на відкритті шахового турніру Superbet Chess Classic Romania 2022 року.

Відомий противник кремлівського лідера, Каспаров сказав, що зараз він "дуже активно допомагає Україні боротися проти агресії Володимира Путіна".

"Мої погляди відомі, я часто висловлював їх з політичних та геополітичних питань, і моє ставлення щодо цього прямолінійне, як і при грі в шахи. Мислення в чорно-білих тонах іноді завдає біль. Політика — сірий колір, і ви повинні бути гнучкими. Але в історії і навіть у наші дні все буває чорно-білим... Це не шахи, але вони чорно-білі... А прямота — єдиний спосіб правильно дивитися на речі у неспокійних водах світової політики", — додав Гаррі Каспаров.