ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Статки Патріарха Кирила становлять близько $ 4 млрд — Forbes

Велика Епоха
Глава Російської православної церкви, патріарх Кирило. (Скриншот)

Патріарх Кирил, 75-річний голова православної церкви Росії, який потрапив до списку санкцій Європейського союзу через свою пряму підтримку війни в Україні, за чутками, має статки близько 4 мільярдів доларів, повідомляє Ziare.com.

Патріарх Кирило, який є переконаним прихильником президента Росії Володимира Путіна, як кажуть, також мав зв'язки із радянською секретною службою КДБ.

За даними цитованого джерела, у 2020 році журнал Forbes опублікував звіт, в якому говорилося, що статки Кирила становлять близько $ 4 млрд. Російська «Нова газета» (зараз закрите видання) говорить про загальну суму, що досягає майже $ 8 млрд, накопичених завдяки податковим пільгам від російської держави, пов'язаних з виробництвом тютюнових виробів та пива, від яких церква отримує вигоду.

У Росії православна церква має привілейований статус над іншими офіційно визнаними релігіями, такими як іслам (особливо в Татарстані та Чечні, та на всьому Північному Кавказі), католицизм, буддизм та юдаїзм. Повернувши собі велику частину своєї старої власності після 1991 року, часто за співучасті чи мовчазної згоди місцевої влади, Російська православна церква також створила власну банківську систему.

2020 року Сергій Дешепнін, колишній головний редактор журналу «Російська патріархія», дав всебічну оцінку фінансам установи. Зокрема, доходи Російської православної церкви надходять здебільшого від комерційної діяльності (55 %), переважно від продажу тютюну, а решта — від того, що недбало називають «пожертвуваннями». Крім того, Московський патріархат володіє заводом «Софріно», який виробляє ікони та свічки, обов'язкові для використання на всій території Федерації, але патріархату також належать готелі у російській столиці, а також компанія, що імпортує автомобілі BMW.

Також одне з розслідувань противника Кремля Олексія Навального показало, що патріарх Кирило може бути співвласником літака вартістю $ 43 млн. За документами, літак моделі Gulfstream G450 належить офшорній компанії, що базується в Сан-Марино. Але, за даними thebell.io, літак неодноразово використовувався Патріархом Кирилом. Згідно з розслідуваннями російських журналістів, можливо, що настоятель Російської церкви володіє літаком спільно з дружиною прем'єр-міністра Світланою Медведєвою.

Кирило також володіє яхтою, розкішною нерухомістю в центрі Москви, віллою у Швейцарії та годиником вартістю $ 30 000, за даними Moscow Times.

Нагадаємо, що Патріарх Кирило нещодавно благословив вторгнення Москви до України, а на початку цього місяця вчинив месу для російських солдатів, під час якої закликав їх захищати свою країну «так, як можуть лише росіяни».

Його заяви розділили православну церкву у всьому світі та викликали внутрішній бунт, який, на думку експертів, є безпрецедентним.

Зокрема, 15 з 53 єпархій Російської православної церкви й десятки парафій по всьому світу різко критикували підтримку Кирилом війни в Україні та перестали згадувати Кирила на богослужіннях.

Водночас близько 200 українських священників Московського патріархату закликали до створення міжнародного церковного трибуналу проти патріарха Кирила. Вони переконані, що патріарх не лише зрадив моральні та релігійні принципи, але й порушив документ «Основи соціальної концепції».

Священники нагадали, що Російська православна церква відкрито підтримує агресивну війну Росії проти України й що патріарх Кирило проповідує доктрини «російського миру», додавши, що останні не відповідають православному вченню та «мають бути засуджені як єресь».

======