ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

10 000 українських біженців прибули до Великобританії за тиждень

Велика Епоха
Українці, які залишають зруйновані війною східні міста, прибувають на львівський залізничний вокзал для подальшого прямування. Львів, 24 березня 2022 року. (Charlotte Cuthbertson/The Epoch Times)

Кількість біженців, які прибули до Великобританії за візовими схемами України, зросла на понад 10 000 осіб лише за один тиждень.

За даними уряду, опублікованими у п'ятницю, станом на вівторок до Великобританії за візовими схемами України прибуло близько 37 400 осіб. Станом на 25 квітня налічувалося 27 100 осіб.

Останні прибуття включають 19 500 осіб за спонсорською програмою «Будинки для України» — зросло на три чверті у порівнянні з 11 100 на минулому тижні.

17 900 осіб прибули за сімейною схемою у порівнянні з 16 000 особами станом на 25 квітня.

Зокрема, схема «Будинки для України» зазнала широкої критики у зв'язку з тим, що біженцям потрібно багато часу для отримання віз та приїзду до Великобританії.

Останні дані показують, що кількість людей, які отримали візи та прибули до Великобританії, зростає, але більшість — приблизно шість із десяти — ще не прибули.

Інформаційне агентство PA повідомило про численні випадки, коли сім'ї не можуть приїхати до Великої Британії, тому що не всі члени сім'ї отримали візи чи листи з дозволом на виїзд.

Урядовці вважають, що деякі люди подали заяву на отримання візи, щоб мати можливість приїхати до Великобританії, але залишаються в Україні, щоб швидше повернутися додому, або вже передумали.

Раніше цього тижня прем'єр-міністр Борис Джонсон визнав, що Великобританія могла б швидше відреагувати на допомогу українським біженцям, але сказав у програмі ITV «Доброго ранку, Британія», що зараз до Великобританії прибуває «велика кількість» біженців.

Також цього тижня група потенційних господарів пригрозила уряду судовим позовом від імені сотень біженців, які з березня чекають на отримання віз.

Згідно з останніми даними, 33 відсотки людей, які отримали візи за програмою «Будинок для України», приїхали до Великобританії, у порівнянні з приблизно однією п'ятою минулого тижня.

49,3 відсотка тих, хто отримав візи за сімейною схемою, вже прибули, у порівнянні з 45,8 відсотка.

До четверга було подано близько 125 100 заяв на отримання віз, а видано 95 500.

До них входять 44 200 заяв за сімейною схемою, з яких було видано 36 300 віз, та 80 900 заяв за спонсорською схемою, з яких було видано 59 100 віз.

За даними, понад три чверті заяв на отримання віз за обома схемами було задоволено.

Це включає 82,1 відсотка заяв за сімейною схемою та 73 відсотки заяв за схемою «Будинок для України».

За матеріалами The Epoch Times USA