ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Щоб вберегтися від ядерної зброї Путіна, слід прискорити озброєння України, — відставний генерал армії США

Велика Епоха
Колишній головнокомандувач НАТО генерал Уеслі Кларк.

Стратегія, що дозволяє зупинити президента Росії Володимира Путіна від розгортання тактичної ядерної зброї, полягає в тому, щоб США надали Україні своєчасну допомогу і відмовилися від страху, заявив у суботу відставний американський генерал, повідомляє Newsweek.

«Найкращий спосіб завадити йому використовувати цю зброю — переконати, що вона не допоможе. І найкращий спосіб переконати його в тому, що вона не допоможе — це якнайшвидше надати Україні необхідну допомогу, щоб вибити російські війська з Донбасу», — заявив колишній генерал армії Веслі Кларк.

Відповідаючи на заяву інтерв'юера про те, що Сполучені Штати «використовують страх як привід», щоб триматися якомога далі від війни, Кларк сказав, що це був намір російського президента.

«Я думаю, що це було планом Путіна із самого початку… з російського телебачення багато пропаганди з цього приводу», — сказав він, зазначивши, що Путін «намагався заручитися підтримкою всередині країни, загрожуючи ядерною зброєю».

«Ми маємо бути достатньо сильними, щоб зробити це. Це майбутнє міжнародної спільноти. Не можна дозволяти агресії перемогти та вірити, що після цього все буде, як і раніше. Цього не буде», — сказав Кларк.

Американський генерал заявив, що Сполучені Штати мають твердо стояти на своєму та надати Україні необхідні ресурси для відбиття атаки Росії.

«Ми не можемо дозволити собі самопідрив, тому що він збирається випустити чотири чи п'ять тактичних ядерних зарядів, які стануть першим застосуванням ядерної зброї. Він би це зробив. Не тільки для ефекту на полі бою, а й для того, щоб налякати Сполучені Штати та НАТО та змусити нас припинити підтримувати українців», — додав він.

«Найкраще, що ми можемо зробити щодо Володимира Путіна, це сказати: "Що б ви не робили, ви програєте". І ми проводитимемо політику, щоб переконатися, що ви програєте», — зазначив колишній генерал армії США.

Веслі Кларк заявив, що, якщо до літа не буде «достатніх» постачань із США в Україну, таких як високомобільні артилерійські ракетні системи, українців «наздоженуть російські війська».

«Не існує можливої довгострокової воєнної стратегії для України. Вони мають вікно можливостей влітку, щоб відбити росіян, якщо їм буде надана правильна підтримка», — сказав він.

За його словами, якщо українці не будуть належним чином оснащені, росіяни мобілізують сили, Китай «отримає свободу дій, щоб більше допомагати Росії», а ракетні удари завдадуть ще більших збитків інфраструктурі України.

«Таким чином, стратегія довгої війни насправді не працює для України. Сполучені Штати повинні подвоїти свої зусилля щодо відправки військової техніки в Україну прямо зараз», — сказав Веслі Кларк.

За його словами, чим довше США чекатимуть, тим складніше доставити обладнання, тому що «росіяни зараз починають націлюватися на логістичну інфраструктуру».

«І ось ця ідея, що, мовляв «О, українці справді перемагають. Просто тримайтеся... щось станеться з Путіним... або ще щось», — це неправильна стратегія, якщо це взагалі стратегія. Ми не зовсім розуміємо, у чому полягає стратегія. Голова Об'єднаного комітету начальників штабів, міністр оборони, державний секретар — усі вони хочуть, щоб Росія зазнала стратегічної поразки, щоб Росія була ослаблена. Але правда в тому, що зараз у нас недостатньо зобов'язань. У нас недостатньо сил на місцях та підготовки, щоби ця стратегія спрацювала. Натомість ми отримаємо літо з перервами, а до зими — бум, і все пекло розверзнеться проти українців», — підсумував американський генерал.

Раніше, 7 років тому, Веслі Кларк передбачав подальший наступ Путіна на Україну. Про це він заявив, виступаючи в Атлантичній раді.