ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Угорщина наклала вето на нафтове ембарго ЄС

Велика Епоха
Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що Угорщина не погодиться на запланований пакет санкцій (ATTILA KISBENEDEK/AFP via Getty Images)

Угоди не видно — Угорщина хоче накласти вето на заплановане рішення ЄС на санкції щодо російської нафти. Пакет санкцій означає для Угорщини лише проблеми.

Угорщина хоче накласти вето на заплановане Євросоюзом ембарго на імпорт російської нафти.

«Угорщина не голосуватиме (у Раді ЄС) за цей пакет, тому що угорський народ не повинен розплачуватися за війну (в Україні)», — заявив у понеділок міністр закордонних справ Петер Сійярто в парламенті Будапешта. Щоб пакет санкцій було реалізовано, всі країни мають погодитись.

У ході переговорів, які ведуться з минулого тижня і триватимуть цього тижня, країни ЄС поки не досягли домовленості про нафтове ембарго проти Росії. Комісія ЄС запропонувала надати Угорщині, Словаччині та Чеській Республіці більше часу для повної реалізації зупинки постачання. Однак ця пропозиція не зайшла досить далеко не лише для Угорщини, а й для інших країн.

Пакет санкцій означає «тільки проблеми» для Угорщини, заявив Сійярто у понеділок. У нього немає рішень, як країні, яка залежить від російської нафти, заповнити брак імпорту. «Ця пропозиція Брюсселя рівносильна ядерній бомбі, скинутій на угорську економіку», — сказав він.

Голова комісії Урсула фон дер Ляєн тепер хоче поїхати до Угорщини та зустрітися з прем'єр-міністром Віктором Орбаном у понеділок, щоб поговорити з ним про безпеку поставок, повідомив представник у Брюсселі.

За матеріалами Epoch Times Europe GmbH