ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Глава Роскосмосу погрожує Ілону Маску за надання українським військам інтернет-терміналів Starlink

Велика Епоха
Генеральний директор Роскосмосу Дмитро Рогозін стоїть перед космічним кораблем «Союз МС-20» на космодромі Байконур, Казахстан, 8 грудня 2021 року. (Shamil Zhumatov/Pool/Reuters)

Мільярдер Ілон Маск заявив, що глава російської космічної агенції погрожував йому наслідками за надання українським військам інтернет-терміналів Starlink.

«Ілон Маск причетний до постачання фашистським силам в Україні військового обладнання зв'язку», — заявив Дмитро Рогозін, голова російського космічного агентства «Роскосмос», у повідомленні для російських ЗМІ.

«І за це, Ілон, ти відповідатимеш як доросла людина, незалежно від того, скільки ти прикидатимешся дурником», — додав Рогозін.

Маск прокоментував цей обмін думками з часткою похмурого гумору, написавши у своєму Twitter: «Якщо я помру за загадкових обставин, було приємно з вами познайомитися».

Рогозін опублікував серію повідомлень у своєму Telegram-каналі.

Ілон Маск на Met Gala 2022 в Метрополітен-музеї, Нью-Йорк, 2 травня 2022 року. (Angela Weiss/AFP via Getty Images)

Starlink «змінив хід війни»

Через кілька днів після вторгнення Росії в Україну наприкінці лютого Маск оголосив, що супутник Starlink компанії SpaceX, який надає послуги широкосмугового супутникового зв'язку, почав забезпечувати українців інтернетом.

Starlink забезпечив інформаційний зв'язок не лише в районах з великими руйнуваннями, у тому числі в сотнях лікарень і клінік, він також послужив сполучною ланкою, яка дозволила українським військовим безпілотникам ефективніше вражати російські танки та позиції.

Український солдат, прізвище якого не розголошується з міркувань безпеки, розповів журналісту Девіду Патрікаракосу, що «Starlink — це те, що змінило хід війни на користь України. Росія зробила все можливе, щоби підірвати всі наші комунікації. Тепер вони не зможуть нам завадити. Starlink працює під вогнем «Катюш», під артилерійським обстрілом. Він працює навіть у Маріуполі».

Поки незрозуміло, наскільки важливу роль зіграв Starlink у військових зусиллях України, але в британському виданні The Telegraph з'явилося повідомлення про те, що технологія Маска допомогла Україні «виграти війну безпілотників».

Незабаром після заяви Маска про постачання Україні Starlink Рогозін виступив із різкою заявою, яка змусила Маска припустити, що його життя перебуває під загрозою.

«Це Захід, якому ми ніколи не маємо довіряти. Коли Росія реалізує свої вищі національні інтереси на території України, з'являється Ілон Маск зі своїм Starlink, який раніше був заявлений як суто цивільний», — сказав Рогозін.

«Я про це попереджав, але наші «маскофіли» сказали, що він є світлом світової космонавтики. Ось дивіться, який він вибрав бік», — додав Рогозін.

«Відновлення зруйнованих територій»

Starlink використовує тисячі невеликих супутників на орбіті, близько 550 км над поверхнею Землі, для передачі високошвидкісного інтернету, особливо у віддалені райони, у тому числі в райони, що постраждали від стихійного лиха або спустошені війною.

2 травня, коли російсько-український конфлікт пересік 70-й день, віцепрем'єр України Михайло Федоров повідомив у Twitter про кількість користувачів, які покладаються на Starlink.

«...близько 150 тисяч активних користувачів на день. Це найважливіша підтримка для інфраструктури України та відновлення зруйнованих територій», — написав Федоров у своєму повідомленні.

У той час як низка платформ вжила заходів проти російських ЗМІ після вторгнення, Маск заявив, що його компанія не піде цим шляхом.

«Деякі уряди (не Україна) вимагали від Starlink заблокувати російські джерела новин. Ми не робитимемо цього, якщо тільки не будемо під дулом пістолета», — написав Маск у своєму посту у Twitter.

«Вибачте, що я абсолютизую свободу слова», — додав він.

Маск почав свого роду хрестовий похід за свободу слова, прагнучи купити Twitter, реформувати те, що він назвав непрозорою політикою модерації платформи, і перетворити гіганта соціальних мереж на «інклюзивну арену для свободи слова».

За матеріалами The Epoch Times USA