ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Експерти порахували, скільки грошей Росія витрачає щодня на війну з Україною

Велика Епоха
Путін. (ALEXANDER ZEMLIANICHENKO/AFP/GETTY)

Російське вторгнення триває вже третій місяць, і для підтримки військового наступу потрібно близько $ 900 млн на день, прокоментував Newsweek Шон Спунтс, головний редактор SOFREP, ЗМІ, який спеціалізується на військових новинах.

За оцінками SOFREP, до такої високої ціни призвели кілька факторів. Серед них — оплата для російських солдатів, які воюють в Україні; постачання боєприпасів, патронів та ракет; витрати на ремонт втраченої чи пошкодженої військової техніки. Росія також має заплатити за тисячі одиниць критичної зброї та крилатих ракет, запущених під час війни, вартість кожної з яких, за словами Спунтса, становить близько $ 1,5 млн.

Ці цифри не враховують, скільки Росія могла втратити у фінансовому плані через жорсткі економічні санкції, введені проти неї після початку вторгнення наприкінці лютого. На думку Білого дому, ці санкції можуть залишитися чинними, навіть якщо Росія виведе свої війська.

Багато хто вважав, що Росія швидко розгромить Україну відразу після вторгнення з огляду на її військову перевагу. Проте досі Росія не заявляла про великі військові успіхи. Її сили не змогли взяти під контроль столицю Київ та зустріли запеклий опір в інших великих містах. Прессекретар Пентагону Джон Кірбі сказав, що кожен рух російських військ наштовхується на сильний опір українців.

«Все, що я можу вам сказати, це те, що росіяни не досягли того прогресу на Донбасі та на півдні країни, якого, як ми думаємо, вони хотіли досягти. Ми вважаємо, що вони відстають від графіка», — сказав Кірбі.

Невдачі Росії важко відбиваються на країні, як у фінансовому плані, так і в плані втрат, хоча Кремль неохоче публікує дані про втрати серед військовослужбовців. Дослідження, опубліковане через два тижні після заяви Путіна, показало, що прямі втрати від війни коштували Росії приблизно $7 млрд.

Своєю чергою, економічні санкції, введені проти Росії після вторгнення в Україну, мали руйнівний вплив на країну, який, ймовірно, відчуватиметься росіянами протягом десятиліть.

Економіка Росії може бути відкинута на 30 років назад. Інститут міжнародних фінансів, фінансовий аналітичний центр, що представляє компанії з більш ніж 70 країн, заявив, що валовий внутрішній продукт країни, ймовірно, впаде на 15 % цього року, інформує Business Insider.

Україна завдала важкого удару по Росії у квітні, потопивши крейсер «Москва», флагман російського військово-морського флоту, збитки від якого оцінюються в $ 750 млн, за даними Forbes Ukraine.

У квітні видання повідомило, що з початку війни Україна знищила понад 5 000 одиниць російської техніки, але найдорожчою ціллю стала «Москва».

Попри величезну вартість зброї, Кірбі сказав, що є докази того, що російські сили не вразили заплановані цілі високоточними керованими ракетами. Він сказав, що причиною цього можуть бути різні фактори, включаючи можливу некомпетентність операторів.

Тим часом зростають побоювання, що президент Володимир Путін може використати 9 травня для офіційного оголошення війни Україні. Однак російські офіційні особи заперечують ці повідомлення, а представник Кремля заявив, що «немає жодної ймовірності того, що це станеться».

Зі свого боку, Україна також зазнає важких економічних наслідків російського вторгнення. Президент України Володимир Зеленський заявив, що для відновлення збитків, завданих економіці та інфраструктурі країни, знадобляться сотні мільярдів доларів, повідомляє The Wall Street Journal, оцінюючи суму в $ 600 млрд.

У той час як Росія перебуває в ізоляції та страждає від санкцій, Україна розраховує на підтримку Заходу у відновленні своєї країни та економіки після закінчення війни.