ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Росіяни кидають виклик НАТО, наносячи удари по містах, коли їх відвідують представники ЄС

Велика Епоха
Крилата ракета Х-22 (Focus.ua)

Під час свого візиту до Одеси президент Європейської ради Шарль Мішель був змушений вирушити у бомбосховище через російські ракетні обстріли. Це не унікальний випадок, зазначає ВВС.

Насправді це не перший випадок, коли місто в Україні, яке відвідало західний дипломат, стало метою російської атаки. У квітні, коли Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш відвідав столицю України для переговорів із президентом України Володимиром Зеленським, два потужні вибухи вразили один із центральних районів міста.

У березні три європейські лідери вирушили на поїзді з Польщі до Києва, щоб висловити свою підтримку, коли місто зазнало нової російської атаки.

Під час візиту прем'єр-міністрів Польщі, Словенії та Чехії було чутно гучні вибухи від боїв на західній околиці столиці.

Посол Великобританії в Україні Мелінда Сіммонс нещодавно повернулася до Києва і 1 травня заявила, що їй "комфортно" працювати там, хоч їй було надано додаткову охорону.

Проте за кілька днів до повернення Сіммонс, у російській заяві говорилося, що сили готові завдати ударів по "центрам прийняття рішень у Києві".

Додавши, що присутність іноземних радників у цих місцях "не обов'язково стане проблемою для Росії, яка вирішила вжити заходів у відповідь".