Субота, Чер 25, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Кім Чен Ин написав листа Путіну, щоб висловити свою "солідарність"

Середа, 11 травня 2022 року
Лідер північнокорейських комуністів Кім Чен Ин (Скриншот).

З нагоди Дня Перемоги Кім Чен Ин надіслав листа Володимиру Путіну, в якому наголосив на своїй «солідарності» з Росією. Північнокорейський лідер заявив своєму російському колезі, що між Пхеньяном та Москвою збережуться «стратегічні та традиційні» зв'язки.

«Російський народ здобув велику перемогу у війні за справедливість, яка знищила фашизм — який загрожував долі людства, проявивши чудовий героїзм і самопожертву», — сказав Кім у листі, опублікованому північнокорейською пресою у вівторок.

У листі північнокорейський диктатор висловив «солідарність із досягненнями російського народу», які в основі своїй спрямовані на «усунення» політичних та військових загроз з боку «ворожих сил» та «захист гідності, миру та безпеки країни», додавши, що «дружні стосунки, які є стратегічними та традиційними» між Північною Кореєю та Росією «зміцнюватимуться та розвиватимуться відповідно до вимог часу».

Північна Корея із самого початку підтримувала війну Росії проти України, а її державні ЗМІ з лютого опублікували кілька заяв, які засуджують Захід за втручання чи провокування війни.

У березні Північна Корея була однією з небагатьох (п'яти) країн, що проголосували проти резолюції ООН, яка засуджує вторгнення Росії в Україну, на надзвичайній сесії Генеральної Асамблеї ООН. Міністерство закордонних справ Північної Кореї також продовжує звинувачувати Вашингтон, стверджуючи, що «недбале ставлення» до безпеки Москви є «першопричиною» кризи.