ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У звіті Пентагону докладно описано випадки, що розкривають проникнення комуністичного Китаю в американські компанії

Велика Епоха
На фото Пентагон у Вашингтоні, округ Колумбія (STAFF/AFP via Getty Images)

Китай активно використовує у своїх інтересах програму уряду США для фінансування інновацій малого бізнесу. Конгрес США може вимагати від відповідних органів ретельно вивчити технологічні стартапи, які звертаються за федеральним фінансуванням.

Як повідомляє американське видання The Wall Street Journal, у новому звіті Пентагону йдеться, що Китай націлений на компанії, які отримують фінансування в рамках американської федеральної програми грантів для стартапів (SBIR), яка спрямована на стимулювання інновацій у малому бізнесі.

Звіт Міністерства оборони США був поширений серед членів Конгресу. У ньому докладно описано вісім випадків, які «вплинули на національну та економічну безпеку» країни. Наприклад, деякі учасники програми SBIR ліквідують свої компанії у США та приєднуються до китайських урядових програм з пошуку фахівців, а також працюють у структурах, пов'язаних із китайськими збройними силами.

Після того, як американські компанії продемонстрували певні можливості, знання та здобули федеральні гранти, вони стають метою для Китаю.

Одним із прикладів, наведених у звіті, є американський розробник полімерних сонячних елементів Solarmer Energy Inc. Компанія отримала фінансування за програмою SBIR, а потім згорнула свою діяльність у США та передала всі свої дослідження, розробки та інтелектуальну власність дочірній компанії у Пекіні, яка співпрацює з китайською державною лабораторією, що виконує замовлення для оборонних відомств КНР.

Ще один приклад, це компанія Soluxra, що закрилася, яка розробляла сонячні технології для космічних кораблів і дронів. Вона чотири рази одержувала гранти SBIR. Два співзасновники Soluxra і один співробітник були прийняті на роботу в рамках програми уряду Китаю із залучення фахівців, а потім приєдналися до ряду китайських інститутів, пов'язаних із Державним управлінням оборонної науки, техніки та промисловості КНР.

Приклади, задокументовані у звіті, також включають бенефіціарів програми SBIR, які отримують фінансування від китайських державних підприємств та працюють із китайськими організаціями, що підтримують оборонну промисловість Китаю. Автори звіту вважають, що програма SBIR потребує проведення комплексної перевірки для виявлення подібних компаній.

У статті також йдеться про те, що деякі члени Конгресу США вже виступили із закликом почати проводити подібні перевірки.

Так, сенатор-член республіканської партії Джоні Ернст, яка є членом Комісії у справах малого бізнесу, сказала, що відмовиться повторно дозволяти програми стимулювання, якщо законодавство не відреагує на заклики до проведення перевірок.

«Ми можемо і повинні зробити серйозні кроки, щоб конкурувати з Китаєм, але вкладати мільярди доларів у дослідження та розробки за мінімального нагляду чи підзвітності — це не вихід», — наголосила Ернст.

За даними Управління малого бізнесу, очікується, що до 30 вересня США виділять 3,9 мільярда доларів у рамках програми SBIR.

5 травня група американських сенаторів на чолі з Марко Рубіо представила законопроєкт, що забороняє передачу будь-яких досліджень США, які фінансуються з федерального бюджету, китайським компаніям, що беруть участь у китайській стратегії «військово-цивільного злиття». Метою ініціативи є запобігання придбанню китайськими військовими американських технологій.

Рубіо, зокрема, зазначив: «Комуністична партія Китаю є нашою загрозою номер один. Пекін фабрикуватиме брехню, обманюватиме і крастиме, щоб стати сильнішим за США. Багато разів вчені та фахівці нашої країни співпрацювали зі своїми китайськими колегами, не підозрюючи, що їхні дослідження будуть використані китайськими військовими. Мій законопроєкт запобігатиме такій співпраці та захистить дослідження, що фінансуються з федерального бюджету, від попадання до рук Народно-визвольної армії Китаю».

Сенатор-республіканець Рік Скотт також є співавтором законопроєкту. Він написав на своїй сторінці у Твіттері: «Комуністичний Китай будь-якими способами добиватиметься панування над світом. Наш законопроєкт допоможе зняти серйозну загрозу з боку комуністичного Китаю щодо наших технологій, національної безпеки та особистої інформації громадян США».

За матеріалами Epoch Times