ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Китаю та Росії заборонили брати участь у великій військово-морській конференції в Австралії

Велика Епоха
Китайський військовий корабель пришвартувався перед мостом Сіднея. Австралія, 5 жовтня 2013 р. (SAEED KHAN/AFP via Getty Images)

Китайським та російським військовим чиновникам заборонили відвідування великої міжнародної військово-морської конференції в Сіднеї, Австралія, в якій беруть участь головнокомандувачі ВМС із 40 країн.

Декількома роками раніше офіцери ВМС Народно-визвольної армії Китаю були запрошені на Міжнародну морську виставку Indo-Pacific 2022, що проводиться раз на два роки, — першу після закінчення пандемії.

Однак, за даними Австралійської мовної корпорації, віцеадмірал Королівських ВМС Австралії Майк Нунан вирішив не запрошувати китайських лідерів через «погіршення відносин» і торгову війну, яку Пекін веде проти австралійських експортерів.

Росії також було відмовлено в участі у зв'язку з війною, що триває в Україні.

На виставці в сіднейській гавані Дарлінг-Харбор з 10 по 12 травня демонструються новітні технології та продукція від 700 виробників. Цього року виставка присвячена техніці для ведення бойових дій під водою та безпілотникам.

Ця чутлива область, в яку Австралія, США та Великобританія вкладають значні кошти в рамках угоди AUKUS, також має вирішальне значення у зв'язку зі зростанням напруженості у Південнокитайському морі, а тепер на Соломонових островах.

Підводний човен Королівських ВМС Австралії HMAS Rankin під час морських навчань AUSINDEX 21, що проводяться раз на два роки між Королівськими військово-морськими силами Австралії та ВМС Індії неподалік Дарвіна, Австралія, 5 вересня 2021 року. (POIS Yuri Ramsey/Australian Defense Force via Getty Images)

На триденній конференції також обговорюватиметься нещодавно підписаний пакт про безпеку між Пекіном і Соломоновими островами, який може відкрити двері для розміщення китайських військ та військових кораблів у південній частині Тихого океану, всього за 1700 кілометрів від північного австралійського міста Кернс.

Очікується, що до конференції віртуально приєднається інспектор Королівської поліції Соломонових островів Невол Соко.

Попри продовження спростування з боку прем'єр-міністра Соломонових Островів Манассе Согаваре щодо того, що угода щодо забезпечення безпеки призведе до створення військової бази в країні, з'являються докази, що свідчать про протилежне.

Нещодавній витік інформації показав, що Міністерство торгівлі Пекіна обіцяє заохочувати будівництво портів, суднобудівних об'єктів, рибальських баз та розвиток екологічно чистої енергетики в країні.

На початку квітня в результаті витоку інформації стало відомо про лист китайської державної компанії Avic International Project Engineering Co., в якому сказано, що авіаційна компанія, що базується в Пекіні, веде активний пошук місць для створення інфраструктури для військово-морського флоту Народно-визвольної армії.

Прихильність комуністичної партії Китаю доктрині злиття військового та цивільного компонентів також означає, що «доброчинні» інвестиційні можливості, включаючи порти, можуть бути використані у військових цілях.

Це питання отримало широке висвітлення, коли з'ясувалося, що тисячі китайських професорів, які працюють в університетах західних країн, насправді пов'язані з Народно-визвольною армією та використовують отримані ноу-хау та наукові розробки для підтримки розвитку військової армії комуністичної партії Китаю.

За матеріалами The Epoch Times USA