ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

5 років в'язниці за жорстоке поводження з тваринами — новий законопроєкт Великої Британії

Велика Епоха
Омела, дворічна лерчер, у розпліднику Battersea Dogs and Cats Home, де вона прожила 69 днів. Лондон, 13 грудня 2018 року. (Jack Taylor/Getty Images)

Людям, засудженим за жорстоке поводження з тваринами в Англії та Уельсі, незабаром може загрожувати до п'яти років ув'язнення відповідно до рекомендацій Ради винесення вироків.

Минулого року законопроєкт про захист тварин отримав королівську санкцію та збільшив максимальне покарання з шести місяців до п'яти років за заподіяння необґрунтованих страждань, купірування хвостів та побиття тварин.

У період  з 10 травня до серпня Рада з винесення вироків проводить консультації про те, чи слід виносити жорсткіші вироки.

Суддя Роза Дін із Ради з винесення вироків заявила: «Жорстоке поводження з тваринами є серйозним правопорушенням і може спричинити великі страждання тваринам, якими нехтували або навіть змушували битися один з одним заради розваги».

«Тварини не можуть захистити себе або привернути увагу до своїх страждань, тому важливо, щоб суди мали повноваження виносити відповідні вироки злочинцям, які вчиняють такі злочини», — додала вона.

Згідно з пропозиціями, «вища міра відповідальності» буде передбачена для «садистських чи екстремальних випадків, або тих, що відбуваються в контексті комерційної чи організованої злочинної діяльності».

Крім того, якщо зображення жорстокості публікуються в соціальних мережах або відбуваються в присутності дітей, це вважатиметься обтяжливою обставиною.

У лютому футболіст англійської Прем'єр-ліги Курт Зума вибачився після того, як відео, на якому він штовхає свого домашнього кота у своєму будинку в Ессексі, стало вірусним.

27-річного Зуму освистали вболівальники його власної команди Вест Хем після того, як у Snapchat з'явилося відео, зняте його братом Йоаном. Пізніше він вибачився, сказавши: «Моїй поведінці немає виправдань, про що я щиро жалкую. Я також хочу сказати, наскільки глибоко мені шкода всіх, кого це відео засмутило… Така поведінка була поодиноким інцидентом, який більше не повториться».

RSPCA (Королівське товариство захисту тварин) взяло кішок під свою опіку і заявило, що розпочало процес порушення кримінальної справи проти братів Зума відповідно до Закону про захист тварин.

Виконавчий директор RSPCA Кріс Шервуд сказав: «Ми вітаємо цю консультацію після ухвалення Закону про захист тварин, який було остаточно прийнято минулого року після кількох років кампанії. Ми раді, що Рада враховує різні точки зору на керівні принципи та що незабаром тварини будуть краще захищені від тих, хто завдає їм шкоди та експлуатує їх».

За матеріалами The Epoch Times USA