ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Під час виступу на честь Дня Перемоги Путін звинуватив НАТО у "підготовці до вторгнення" до Росії

Велика Епоха
Президент Росії Володимир Путін та інші учасники акції несуть портрети своїх родичів у центрі Москви 9 травня 2022 року. (Наталія Колеснікова/AFP via Getty Images)

Президент Росії Володимир Путін у понеділок відстоював конфлікт в Україні під час своєї щорічної промови з нагоди "Дня Перемоги", закликаючи військових країни добиватися перемоги.

Захист Росії, "коли вирішувалася її доля, завжди був священним", - сказав він у Москві. "Так і зараз, у ці дні ви боретесь за наших людей на Донбасі. За безпеку нашої Батьківщини – Росії".

Було припущення, що російський лідер використає День Перемоги для оголошення про перемогу в Україні або початок повномасштабної війни проти цієї країни, оскільки сили Росії загрузли в боях з початку вторгнення 24 лютого. Однак Путін не став використовувати промову для оголошення про ескалацію конфлікту, а натомість заявив, що західні держави провокують Росію.

НАТО, за його словами, розпочало активне військове освоєння прилеглих до Росії територій України, і такі кроки "створюють загрозу" суверенітету Росії.

"Ми бачили, як розгортається військова інфраструктура, як почали працювати сотні закордонних радників, йшло регулярне постачання найсучаснішої зброї з країн НАТО", - сказав Путін.

"Небезпека зростала з кожним днем. Росія дала попереджувальну відсіч агресії... Це було вимушене, своєчасне та єдине правильне рішення. Рішення суверенної, сильної, самостійної країни", - додав він, заявивши, що на Заході та в НАТО "йшла підготовка до вторгнення на наші історичні землі, включаючи Крим".

Тим часом у понеділок Президент України Володимир Зеленський заявив, що українські війська переможуть і не віддадуть жодного клаптика своєї землі.

"У День перемоги над нацизмом ми боремося за нову перемогу. Шлях до неї важкий, але ми не маємо сумніву, що переможемо", - сказав Зеленський.

Україна не проводить жодних масових заходів на 9 травня через побоювання обстрілів. У деяких містах запроваджено жорстку комендантську годину з вечора неділі і до ранку вівторка.

Останнім часом Росія перезосередила свої збройні сили на схід України, а саме в районі Маріуполя, де російські війська обстріляли металургійний завод "Азовсталь". У понеділок українські офіційні особи заявили, що Росія посилила ракетні удари в інших областях країни.

"Азовсталь", величезний комплекс будівель та підземних тунелів, є останнім притулком українських військ у Маріуполі, захоплення якого допомогло б пов'язати окуповані Росією райони на півдні та сході України та відрізати Україну від Азовського моря.

Заступник міністра оборони України Ганна Маляр заявила, що російські війська зараз намагаються просунутися на сході України, де ситуація "складна", але відійшли від Харкова, де місцевий представник повідомив про сильні російські обстріли.

===